Vindicator Logo

FRIDAY’S OTHER HIGH SCHOOl ATHLETICS

Saturday, September 8, 2018

BOYS SOCCER

Campbell 18, Newton Falls 0

CAMPBELL

Victor Orozco had five goals for Campbell along with two assists. Petros Atasas had five assists, while Kevin Cisneros and GIovanni Lisi had tow goals each for the Devils.

GIRLS GOLF

struthers 203, lowellville 239

STRUTHERS — Delaney Baber 47, Gianna Larubbio 56, Taylor Susany 51, Jenna Mosca 49.

LOWELLVILLE — Samantha Snyder 57, Christi Donatelli 57, Alexis Biscella 60, Mattison Russell 65.

SCHEDULE

TODay

FOOTBALL

Austintown Fitch at Shaker Heights, 1 p.m.

Ursuline at Mentor Lake Catholic, 7 p.m.

CROSS COUNTRY

Champion Invitational, Brookfield High School, 10 a.m.

East Palestine Rotary Invitational, 9 a.m.

Ray Sweeney Invitational, Brookfield, 4:30 p.m.

Tiffin CC Carnival, TBA

West Branch at Dover, 9 a.m.

BOYS SOCCER

Bristol at Badger, 10 a.m.

Howland at Barberton, 2 p.m.

Hubbard at West Branch, 3 p.m.

Poland at Boardman, 1 p.m.

United vs. Ursuline, YSU, noon

Warren Harding at Canton McKinley, 1 p.m.

GIRLS SOCCER

Bristol at Badger, 12 p.m.

Cambridge at East Liverpool, noon

Champion at Warren JFK, 10 a.m.

Howland at Barberton, noon

Morgantown at Beaver Local, 11 a.m.

Niles vs. Struthers, YSU, 2:30 p.m.

Padua Franciscan at Cardinal Mooney, 7 p.m.

United vs. Ursuline, YSU, 10 a.m.

VOLLEYBALL

Akron North at Canfield, 4 p.m.

Lowellville at Campbell, 11:30 a.m.

West Branch at Cardinal Mooney, 12:30 p.m.

sunday

BOYS GOLF

Poland at Cincinnati St. X Kiely Cup, 9 a.m.

MONDAY

BOYS GOLF

AAC Championships, 9 a.m.

Boardman at Louisville, 4 p.m.

Cardinal Mooney at Hubbard, 4 p.m.

Girard at Warren Harding, 4 p.m.

Poland at Cincinnati St. X Kiely Cup, 9 a.m.

Waterloo at Springifeld, 3:30 p.m.

Western Reserve at Lowellville, 4:15 p.m.

GIRLS GOLF

Alliance at West Branch, 4 p.m.

Cardinal Mooney at Hubbard, 4 p.m.

Columbiana at Poland, 4 p.m.

Niles at Howland, 4 p.m.

Ursuline at Boardman, 4 p.m.

BOYS SOCCER

Badger at Mathews, 5 p.m.

East Palestine at Columbiana, 5 p.m.

Newbury at Lordstown, 4:30 p.m.

Niles at Mineral Ridge, 7 p.m.

Ursuline at Brookfield, 6 p.m.

GIRLS SOCCER

Beaver Local at Indian Creek, 5:30 p.m.

Canfield at Boardman, 7 p.m.

Crestview at LaBrae, 6 p.m.

Harrison Central at East Liverpool, 6 p.m.

Howland at Warren Harding, 7 p.m.

Niles at Struthers, 7 p.m.

Poland at Girard, 7 p.m.

South Range at Lakeview, 7 p.m.

Springfield at Salem, 7 p.m.

West Branch at Cardinal Mooney, 7:30 p.m.

TENNIS

Austintown Fitch vs. Ursuline, YSU, 5 p.m.

Boardman at Lakeview, 4 p.m.

McDonald at Liberty, 4 p.m.

Poland at Cardinal Mooney, 4 p.m.

Salem at Lordstown, 4:15 p.m.

United at West Branch, 4 p.m.

Warren Harding at Niles. 4 p.m.