NABF WORLD SERIES AT A GLANCE


Senior Division (18-U)

Pool A — Ohio Longhorns, Diamond Hit Club, West N.Y. Tigers, New York Nine, College Connect.

Pool B — Lincoln Park Rails, Jackson 96ers, Hurricanes Select, Michigan Bulls, Knightline.

Pool C — Team Ontario, Sayo Grays, Means Transformers, Troy Post 43 Legends, Baird Brothers.

Thursday’s Games

Rounds 1-2

Game 1 — Lincoln Park Rails vs. Michigan Bulls (Cene No. 1), 11:30 a.m.

Game 2 — Jackson 96ers vs. Hurricanes Select (Cene No. 1), 2 p.m.

Game 3 — Team Ontario vs. Troy Post 43 Legends (Cene No. 1), 4:30 p.m.

Game 4 — West NY Tigers vs. Ohio Longhorns (Cene No. 1), 7 p.m.

Game 5 — New York Nine vs. College Connect (Cene No. 2), 11:30 a.m.

Game 6 — Michigan Bulls vs. Knightline (Cene No. 2), 2 p.m.

Game 7 — Sayo Grays vs. Means Transformers (Cene No. 2), 4:30 p.m.

Game 8 — Hurricanes Select vs. Lincoln Park Rails (Cene No. 2), 7 p.m.

Game 9 — Means Transformers vs. Team Ontario (Cene No. 3), 11:30 a.m.

Game 10 — Ohio Longhorns vs. New York Nine (Cene No. 3), 2 p.m.

Game 11 — Diamond Hit Club vs. West NY Tigers (Cene No. 3), 4:30 p.m.

Game 12 — Troy Post 43 Legends vs. Baird Brothers (Cene No. 3), 7 p.m.

Friday’s Games

Rounds 3-4

Game 13 — College Connect vs. West NY Tigers (Cene No. 1), 2 p.m.

Game 14 — Team Ontario vs. Sayo Grays (Cene No. 1), 4:30 p.m.

Game 15 — Sayo Grays vs. Baird Brothers (Cene No. 1), 7 p.m.

Game 16 — Means Transformers vs. Troy Post 43 Legends (Cene No. 1), 9:30 p.m.

Game 17 — Baird Brothers vs. Means Transformers (Cene No. 2), 2 p.m.

Game 18 — Ohio Longhorns vs. Diamond Hit Club (Cene No. 2), 4:30 p.m.

Game 19 — Diamond Hit Club vs. College Connect (Cene No. 2), 7 p.m.

Game 20 — Lincoln Park Rails vs. Jackson 96ers (Cene No. 2), 9:30 p.m.

Game 21 — Jackson 96ers vs. Knightline (Cene No. 3), 2 p.m.

Game 22 — Hurricanes Select vs. Michigan Bulls (Cene No. 3), 4:30 p.m.

Game 23 — Knightline vs. Hurricanes Select (Cene No. 3), 7 p.m.

Game 24 — West NY Tigers vs. New York Nine (Cene No. 3), 9:30 p.m.

Saturday’s Games

Round 5

Game 25 — Michigan Bulls vs. Jackson 96ers (Cene No. 1), 11:30 a.m.

Game 26 — Knightline vs. Lincoln Park Rails (Cene No. 2), 11:30 a.m.

Game 27 — Baird Brothers vs. Team Ontario (Cene No. 3), 11:30 a.m.

Game 28 — New York Nine vs. Diamond Hit Club (Cene No. 1), 2 p.m.

Game 29 — College Connect vs. Ohio Longhorns (Cene No. 2), 2 p.m.

Game 30 — Troy Post 43 Legends vs. Sayo Grays (Cene No. 3), 2 p.m.

Quarterfinals

Game 31 — Winner of Group B vs. Wild Card No. 1 (Cene No. 1), 9:30 p.m.

Game 32 — Winner of Group A vs. Runner-Up of Group B (Cene No. 2), 9:30 p.m.

Game 33 — Winner of Group C vs. Wild Card No. 2 (Cene No. 2), 7 p.m.

Game 34 — Runner-Up of Group A vs. Runner-Up of Group C (Cene No. 1), 7 p.m.

Sunday’s Games

Semifinals

Game 35 — Winner of Game 31 vs. Winner of Game 33 (Cene No. 2), 11:30 a.m.

Game 36 — Winner of Game 32 vs. Winner of Game 34 (Cene No. 3), 11:30 a.m.

Championship

Game 37 — Winner of Game 35 vs. Winner of Game 36 (Cene No. 1), 2 p.m.

JUNIOR DIVISION (16-U)

Teams — Baird Brothers, West NY Tigers, Ohio Longhorns, Frozen Ropes Outlaws, Prospects, Astro Falcons, South Central 517, Brooklyn Bonnie Rockets, Team Ontario, Michigan Red Sox, Toledo Hawks.

Thursday’s Games

Rounds 1-2

Game 1 — Baird Brothers vs. Brooklyn Bonnie Rockets (Cene No. 1), 9 a.m.

Game 2 — Astro Falcons vs. Michigan Red Sox (Cene No. 2), 9 a.m.

Game 3 — Team Ontario vs. Toledo Hawks (Cene No. 3), 9 a.m.

Game 4 — West NY Tigers vs. Prospects (Fitch), 2 p.m.

Game 5 — Frozen Ropes Outlaws vs. South Central 517 (Fitch), 4:30 p.m.

Game 6 — Ohio Longhorns vs. South Central 517 (Fitch), 7 p.m.

Friday’s Games

Rounds 2-3

Game 7 — Astro Falcons vs. Toledo Hawks (Cene No. 1), 9 a.m.

Game 8 — Baird Brothers vs. Frozen Ropes Outlaws (Cene No. 2), 9 a.m.

Game 9 — Brooklyn Bonnie Rockets vs. Team Ontario (Cene No. 3), 9 a.m.

Game 10 — Frozen Ropes Outlaws vs. Astro Falcons (Cene No. 1), 11:30am

Game 11 — Baird Brothers vs. South Central 517 (Cene No. 2), 11:30am

Game 12 — West NY Tigers vs. Brooklyn Bonnie Rockets (Cene No. 3), 11:30am

Game 13 — Ohio Longhorns vs. Prospects (Fitch), 9 a.m.

Game 14 — Prospects vs. Michigan Red Sox (Fitch), 11:30am

Game 15 — Ohio Longhorns vs. Team Ontario (Fitch), 2 p.m.

Game 16 — West NY Tigers vs. Michigan Red Sox (Fitch), 4:30 p.m.

Saturday’s Games

Rounds 3-4

Game 17 — South Central 517 vs. Toledo Hawks (Cene No. 1), 9 a.m.

Game 18 — Ohio Longhorns vs. Astro Falcons (Cene No. 2), 9 a.m.

Game 19 — Baird Brothers vs. West NY Tigers (Cene No. 3), 9 a.m.

Game 20 — Team Ontario vs. Michigan Red Sox (Cene No. 1), 4:30 p.m.

Game 21 — Prospects vs. Toledo Hawks (Cene No. 2), 4:30 p.m.

Game 22 — Frozen Ropes Outlaws vs. Brooklyn Bonnie Rockets (Cene No. 3), 4:30 p.m.

Sunday’s Games

Semifinals

Game 23 — 1 Seed vs. 4 Seed (Cene No. 1 ), 9 a.m.

Game 24 — 2 Seed vs. 3 Seed (Cene No. 2 ), 9 a.m.

Championship

Game 25 — Winner of Game 23 vs. Winner of Game 24 (Cene No. 1), 11:30 a.m.

More like this from vindy.com

Don't Miss a Story

Sign up for our newsletter to receive daily news directly in your inbox.