2017 FALL ALL-STARS/All-American Conference


GIRLS TENNIS

Red Tier

Players of the Year: Anna Kan, Canfield and Marisa Ricciardi, Poland

First Team

Anna Kan, Canfield

Sydney Cianciola, Canfield

Kate Ross, Canfield

Cece Economus, Canfield

Anna Garvin, Lakeview

Marisa Ricciardi, Poland

Sophia Delatore, Poland

Second Team

Rebecca Walker, Austintown Fitch

Nadine Gabriel, Boardman

Brooke Brocker, Canfield

Christine Fortine, Canfield

Francesca Elisco, Howland

Kate Li, Howland

Kaitlin Toth, Lakeside

Lauren Pepperney, Poland

White Tier

Player of the Year: Emily Swift, Niles

First Team

Lauren Massaro, Edgewood

Natalie Fioritto, Jefferson

Kimberly McCann, Liberty

Emily Swift, Niles

Adrianna Leonard, Struthers

Aleya Mims, Struthers

Trinity Farrar, Struthers

Second Team

Lynsey Randolph, Edgewood

Jordan Zee, Edgewood

Molly Young, Liberty

Emily Ellwood, Niles

Ravyn Mehle, Niles

Jolena Gioiello, Niles

Cara Annandono, Warren Harding

BOYS GOLF

Red Tier

Player of the Year: Cole Christman, Boardman

Cade Kreps, Boardman

Cole Christman, Boardman

Brian Kordupel, Boardman

Bobby Jonda, Boardman

Joey Vitali, Howland

Jake Snyder, Poland

Tavish Burd, Warren Harding

Alex Rapp, Poland

Carl DeSiato, Canfield

White Tier

Players of the Year: Dylan Fitchet, Edgewood and Austin Jacobs, Jefferson

Dylan Fitchet, Edgewood

Austin Jacobs, Jefferson

Ryan Green, Edgewood

Preston Sheets, Lakeview

Jacob Buttar, Niles

Anthony Innocenzi, Lakeview

Marco DeFelco, Niles

Blue Tier

Player of the Year: Connor Stevens, Brookfield

Conner Stevens, Brookfield

Dean Austalosh, Campbell

Justin Atkinson, Brookfield

Nate Smoot, Brookfield

Garrett Engle, Champion

Jonathan Hiner, Brookfield

Jake Shingledecker, Brookfield

Zach Morris, LaBrae

Austin Claussell, Girard

GIRLS GOLF

Red Tier

Players of the Year: Gillian Cerimele, Canfield and Jenna Jacobson, Poland

Hannah Keffler, Canfield

Gillian Cerimele, Canfield

Britney Jonda, Boardman

Jenna Jacobson, Poland

Carmel Cermelli, Canfield

Carly Ungaro, Poland

Marlie McConnell, Poland

White Tier

Player of the Year: Allison Smith, Champion

Jackie Adler, Hubbard

Allison Smith, Champion

Olivia Taylor, Niles

Emily Green, Edgewood

Sydney Huffman, Champion

Kaitlyn Butler, Lakeview

Jena Mosca, Struthers

Delaney Baber, Struthers

VOLLEYBALL

Red Tier

Player of the Year: Adria Powell, Hubbard

First Team

Kaylin Burkey, Boardman

Morgan Cleevely, Canfield

Natalie Maras, Canfield

Natalie Pallone, Girard

Faith Grant, Howland

Adria Powell, Hubbard

*Avrey Steiner, Lakeview

Second Team

Khala Cameron, Austintown Fitch

Ashley Clark, Boardman

Alyssa Householder, Canfield

Krstin Fahndrich, Hubbard

Silvia Genoni, Hubbard

Rylee Cole, Lakeside

Hayley Lytle, Lakeview

*Julia Gray, Howland

White Tier

Player of the Year: Sarah DeGeorge, Jefferson

First Team

Savannah Flick, Edgewood

Faythe Diemer, Edgewood

Sarah DeGeorge, Jefferson

Maddy Hitchcock, Jefferson

Myah Busse, Niles

Lauren Melilo, Poland

*Sierra, Sebastian, Poland

Second Team

Sophia Flick, Edgewood

Lexi Payne, Jefferson

Taylor Shaner, Niles

Emma Dellinger, Niles

Amanda Zupko, Struthers

Vivian Kellar, Warren Harding

*Julia Bonneau, Niles

Blue Tier

Player of the Year: Izzy Kline, Newton Falls

First Team

Morgan Tenney, Champion

Arianna Geordan, LaBrae

Danielle Douce, LaBrae

Melina Manning, Liberty

Elizabeth Boone, Newton Falls

Izzy Kline, Newton Falls

*Chelsea, Marsh, LaBrae

Second Team

Bailey Drapola, Brookfield

Julie Montanez, Campbell Memorial

Savannah Dodrill, Champion

Maggie Dunlap, Champion

Tiana Drake, LaBrae

Erica Carnes, Liberty

Elizabeth Barreca, Newton Falls

*Dominique Swiney-Gray, Campbell Memorial

*-Libero

BOYS CROSS COUNTRY

Red Tier

Runner of the Year: Vincent Mauri, Howland

Giovanni Copploe, Canfield

Ryan Dippolito, Austintown Fitch

Christian Davis, Austintown Fitc

Mitchel Dunham, Boardman

Mark Moradian, Boardman

Mark Watkins, Canfield

Brandon Gregory, Howland

White Tier

Runner of the Year: Brandon Park, Jefferson

Geno Gallo, Poland

Sam Dwyer, Poland

Jet Bailey, Poland

Travis Brandt, Jefferson

Jason Mayes, Jefferson

Paul Brunell, Edgewood

Micah Curry, Niles

Blue Tier

Runner of the Year: Jakob Rose, LaBrae

Mikel Lagaras, Champion

Louis Larney, Girard

Joe Abramavich, Champion

Zach Meyer, LaBrae

Adam Nottingham, LaBrae

Connor Meyer, LaBrae

Noah Monahan, Champion

GIRLS CROSS COUNTRY

Red Tier

Runner of the Year: Sophia McGee, Boardman

Maria Dellmuti, Howland

Alayna Cuevas, Boardman

Casey Zaitzew, Boardman

Julia Magliocca, Canfield

Julia Gorby, Boardman

Jenna Craigo, Howland

Steffie Marciniak, Canfield

White Tier

Runner of the Year: Bailey Roberts, Edgewood

Hailey Zelinsky, Niles

Maggie Sebest, Poland

Gianna Stanich, Poland

Lauren Kister, Edgewood

Kayla Bertholf, Edgewood

Sydney Dobler, Lakeview

Jackie Grisdale, Poland

Blue Tier

Runner of the Year: Haley Brugler, Champion

Lyndsey Davis, Champion

Chloe Rose, LaBrae

Sarah Ryser, Girard

Maddie Stears, Girard

Ariell Groubert, LaBrae

Serenity Muresan, Champion

Viola McClimans, Girard

Don't Miss a Story

Sign up for our newsletter to receive daily news directly in your inbox.