ALL-AMERICAN CONFERENCE ALL-STARS | Fall sports


FOOTBALL

GOLD TIER

Player of the Year

Lynn Bowden, Warren Harding, Sr.

First team

Offense

Taj Harper, lineman, Warren Harding, Sr.

Dan Angelo, lineman, Warren Harding, Jr.

Nick Bush, lineman, Austintown Fitch, Jr.

Alec Greathouse, lineman, Austintown Fitch, Sr.

Patton Sidbeck, lineman, Lakeside, Sr.

Travis Koontz, tight end, Boardman, Sr.

J.C. Mikovich, wide receiver, Austintown Fitch, Sr.

Marlin Richardson, wide receiver, Warren Harding, Sr.

Lynn Bowden, quarterback,Warren Harding, Sr.

Randy Smith, running back, Austintown Fitch, Jr.

Koby Adu-Poku, running back, Boardman, Sr.

First team

Defense

Bryce Warmuth, lineman, Austintown Fitch, Sr.

Kaprise Sledge, lineman, Warren Harding, Jr.

Elijah Burch, lineman, Warren Harding, Sr.

Jordan Acevedo, lineman, Boardman, Sr.

Naz Battee-Diggs, linebacker, Warren Harding, Sr.

Joey Zielinski, linebacker, Austintown Fitch, Jr.

Alex King, linebacker, Boardman, Sr.

Larry Harrington, linebacker, Austintown Fitch, Sr.

Thad McCollough, linebacker, Warren Harding, Sr.

Robert Walker, defensive back, Lakeside, Sr.

Zach Krohn, defensive back, Austintown Fitch, Sr.

Javar King, defensive back, Warren Harding, Sr.

Ta’Von Hooks, defensive back, Warren Hardin, Jr.

Special Teams

Nick Desalvo, kicker, Austintown Fitch, Jr.

Dylan Correia, punter, Austintow Fitch, Jr.

Honorable Mention

Mike Ferree, lineman, Austintown Fitch, Jr.

Marquis Barbel, defensive back, Austintown Fitch, Sr.

Romeo Aponte, lineman, Lakeside, Sr.

Ethan Bish, lineman, Lakeside, Sr.

Donnie Gaylor, linebacker, Lakeside, Sr.

Mike Melewski, defensive back, Boardman, Jr.

Gaven Strines, linebacker, Boardman, Sr.

Mike Kuntz, lineman, Warren Harding, Sr.

Desemen Douglas, running back, Warren Harding, Sr.

RED TIER

Player of the Year

Tyriq Ellis, Howland, Sr.

Player of the Year-Defensive

Victor Williams, Howland, Sr.

First team

Offense

Brandon Matlock, lineman, Howland, Jr.

John Fitzgerald, lineman, Youngstown East, So.

Drew Davies, lineman, Poland, Jr.

Justin Beatty, lineman, Niles, Sr.

Mason Giordano, lineman, Canfield, Sr.

Marlon Pearson, tight end, Niles, Sr.

Tre Martin, wide receiver, Niles, Sr.

Duncan DiGiacomo, wide receiver, Canfield, Sr.

Tyler Srbinovich, quarterback, Niles, Sr.

Jake Cummings, quarterback, Canfield, Sr.

Tyriq Ellis, running back, Howland, Sr.

Rob Savin, running back, Niles, So.

First Team

Defense

Alec Castsoules, lineman, Poland, Jr.

Ron Williams, lineman, Canfield, Sr.

Phillip Ginnis, lineman, Howland, Sr.

Matt Whittenberger, lineman, Niles, Jr.

Chris Julian, linebacker, Howland, Jr.

Angelo Petracci, linebacker, Canfield, Jr.

Stephen Baugh, linebacker, Howland, Sr.

Victor Williams, defensive back, Howland, Sr.

Jasson Faiso, defensive back, Niles, Sr.

Paul French, defensive back, Canfield, Jr.

Michael Lawrence, defensive back, Youngstown East, Jr.

Special Teams

Colten McFadden, kicker, Poland, Sr.

Sam Accordino, punter, Canfield,

Second Team

Offense

Noah Bell, lineman, Howland, Jr.

Joe Kendall, lineman, Niles, Sr.

Nick Sabrin, lineman, Poland, Jr.

Kevin Soltis, lineman, Canfield, Sr.

Key’Shon Childs, lineman, Youngstown East, Sr.

Dante Ruozzo, tight end, Poland, Jr.

Michael Ramey, wide receiver, Youngstown East, Sr.

Mike Diaz, wide receiver, Poland, Jr.

Jonah Spencer, running back, Poland, Jr.

Paul Breinz, running back, Canfield, Jr.

Second Team

Defense

Leon Bell, lineman, Youngstown East, Sr.

Dan Kapalko, lineman, Canfield, Jr.

Joe Louis, lineman, Niles, Sr.

Alonzo Burriss, lineman, Howland, Sr.

Ricky Palmer, linebacker, Niles, Sr.

Nick Miller, linebacker, Poland, Jr.

Dom Gelonese, linebacker, Canfield, Jr.

Jalen Sanders, defensive back, Niles, Sr.

Austin Baker, defensive back, Howland, Sr.

Mark Herron, defensive back, Youngstown East, Sr.

Reid Gould, defensive back, Poland, Sr.

WHITE TIER

Player of the Year

AJ Musolino, Struthers, Sr.

First Team

Offense

AJ Larussi, lineman, Struthers, Jr.

Jimmy Stefansi, lineman, Struthers, Jr.

Adam Sedzaick, lineman, Struthers, Sr.

Hayden Lazzari, lineman, Lakeview, Sr.

Wesley Best, lineman, Hubbard, Sr.

Sam Chaney, tight end, Jefferson, Sr.

Evan Adair, wide receiver, Lakeview, Jr.

Jatise Garrison, wide receiver, Lakeview, Sr.

Zach Rogers, quaterback, Lakeview, Jr.

Jermiah Knight, running back, Jefferson, Sr.

Rafael Morales, running back, Hubbard, So.

First Team

Defense

Jacob Arsuic, lineman, Edgewood, Sr.

Austin Nomi, lineman, Jefferson, Sr.

Conner Calabrette, lineman, Struthers, Jr.

Andrew Cimmento, lineman, Hubbard, Sr.

Willie Mitchell, linebacker, Struthers, So.

Lukas Mosora, linebacker, Hubbard, So.

David Hernandez, linebacker, Hubbard, Sr.

Robbie Best, defensive back, Struthers, Sr.

Trent Stocker, defensive back, Struthers, Sr.

AJ Musolino, defensive back, Struthers, Sr.

Mason Borawiec, defensive back, Hubbard, Sr.

Jon Jackson, defensive back, Jefferson, Sr.

Special Teams

Colin Burdette, kicker, Hubbard, Sr.

Second Team

Offense

Christian Carson, lineman, Struthers, Sr.

Hunter Meyer, lineman, Hubbard, Jr.

Sal Pesce, lineman, Hubbard, Sr.

Trevous Stineman, lineman, Lakeview, Sr.

Liam LeVeto, lineman, Edgewood, Jr.

Isaiha Reyes, tight end, Struthers, Sr.

Jacob Shaffer, wide receiver, Struthers, Sr.

Drew Munno, wide receiver, Lakeview, Jr.

JJ Henson, quarterback, Jefferson, Jr.

Nate Richards, running back, Struthers, Jr.

Tyreq Moorer, running back, Hubbard, Jr.

Second Team

Defense

Jesse Williams, lineman, Jefferson, Sr.

Tim McIntee, lineman, Struthers, Sr.

Dalton Talso, lineman, Edgewood, Sr.

Dillon O’Hara, lineman, Hubbard, Sr.

Will Danklefsen, lineman, Lakeview, Sr.

Tony Crish, linbacker, Lakeview, So.

Jarred Williams, linebacker, Jefferson, Sr.

Ryan Halavick, linebacker, Hubbard, Jr.

Nick Adams, defensive back, Struthers, Jr.

Joe Fisher, defensive back, Hubbard, Sr.

Ray Minniti, defensive back, Hubbard, Jr.

Bray Donlow, defensive back, Hubbard, Fr.

BLUE TIER

Player of the Year

Mark Waid, Girard, So.

First Team

Offense

Ignatius Horvath, lineman, Campbell,Sr.

Carmen Furillo, lineman, Brookfield, Sr.

Rhen McConaughery, lineman, LaBrae, Jr.

Derek Gilcher, lineman, Liberty, Jr.

Jack Delgarbino, lineman, Girard, So.

Xavier Bailey, tight end, Brookfield, Sr.

Michael Belcik, wide receiver, Girard, Jr.

Tariq Drake, wide receiver, LaBrae, Sr.

Mark Waid, quarterback, Girard, So.

Yanni Koullias, running back, Campbell,Sr.

Alex Clark, running back, Brookfield, Jr.

First Team

Defense

Luke Bender, lineman, Brookfield, Jr.

Tyler Stephens, lineman, LaBrae, So.

Chris Chaney, lineman, Champion, Sr.

Raysean Hicks, lineman, Campbell, So.

J.T. Wolke, linebacker, LaBrae, Sr.

Chris Edmonds, linebacker, Liberty, Jr.

Carlos Bach, linbacker, Girard, So.

Dra Rushton, defensive back, Liberty, Jr.

Chad Filipovich, defensive back, Brookfield, Sr.

Nick Hall, defensive back, Girard, Jr.

Walton Allie, defensive, LaBrae, So.

Special Teams

Nick Malito, punter, Girard, Fr.

Kris Foor, kicker, LaBrae, Jr.

Second Team

Offense

Bailey Litz, lineman, Brookfield, Jr.

Alec Jerina, lineman, LaBrae, Sr.

Andrew Van Jura, linemand, Campbell, Sr.

Jacob Whisonant, lineman, Newton Falls, Jr.

Mohannad Yusuf, lineman, Liberty, So.

Brandon Allen, tight end, Champion, Jr.

Noah Bayus, wide receiver, Champion, Sr.

Benton Tennant, wide receiver, LaBrae, So.

Carlton Brown, quarterback, LaBrae, Sr.

Arjay Oliver, running back, LaBrae, Sr.

Bill Wright, running back, Newton Falls, Jr.

Second Team

Defense

Seth Jackson, lineman, Campbell, Jr.

John Spivey, lineman, Liberty, Sr.

Simele Moananu, lineman, Liberty, Fr.

Ben Simpson, lineman, Newton Falls, Sr.

Griffin Howell, linebacker, Champion, Jr.

Colton Hunt, linbacker, Newton Falls, Jr.

Riley McCleary, linebacker, LaBrae, So.

Antwane McMeans, defensive back, Campbell, Jr.

Will Kovach, defensive back, Champion, Sr.

Mitchell Champion, defensive back, Newton Falls, Sr.

Noah Harnett, defensive, Brookfield, Jr.

BOYS GOLF

Red Division

Player of the Year

Brian Terlesky, Boardman

Cade Kreps, Boardman

Cole Christman, Boardman

Brian Kordupel, Boardman

Bobby Jonda, Boardman

Dylan Todd, Canfield

Zach Jacobson, Poland

Jake Snyder, Poland

White Division

Player of the Year

Dylan Fitchet, Edgewood

Austin Jacobs, Jefferson

Gino Bionci, Struthers

Preston Sheets, Lakeview

Connor Makosky, Lakeview

Ryan Green, Edgewood

Anthony Innocenzi, Lakeview

Blue Division

Player of the Year

Conner Stevens, Brookfield

Anthony Graziano, Girard

Dean Austalosh, Campbell

Julian Berry, Girard

Justin Atkinson, Brookfield

Nate Smoot, Brookfield

Austin Atkinson, Brookfield

Bryce Schell, Brookfield

Zach Morris, LaBrae

GIRLS GOLF

RED DIVISION

Player of the Year

Jacinta Pikunas, Boardman

First Team

Jenna Vivo, Boardman

Hannah Keffler, Canfield

Britney Jonda, Boardman

Gillian Cerimele, Canfield

Jenna Jacobson, Poland

Carmel Cermelli, Canfield

Sammi Tofil, Austintown Fitch

WHITE DIVISION

Player of the Year

Olivia Taylor, Niles

First Team

Skylar Ladig, Hubbard

Mia Salvato, Niles

Jackie Adler, Hubbard

Delaney Baber, Struthers

Alexandria Chiberta, Hubbard

Tara Winebold, Struthers

VOLLEYBALL

BLUE TIER

Player of the Year

Isabelle Kline, Newton Falls, Jr.

First Team

Isabelle Kline, Newton Falls, Jr.

Tori Sheehan, Brookfield, Jr.

Summer Fassnacht, Champion, Sr.

Elizabeth Boone, Newton Fall, Jr.

Bailey Drapola, Brookfield, So.

Kayla Barreca, Newton Falls, Sr.

First Team Libero

Autumn Hutson, Newton Falls, Sr.

Second Team

Morgan Meyer, LaBrae, Sr.

Olivia Vogel, Brookfield, So.

Melina Manning, Liberty, So.

Olivia Hedge, Newton Falls, Sr.

Lana Adi, Liberty, Sr.

Morgan Tenney, Champion, So.

Selena Lopez, Campbell Memorial, Jr.

Second Team Libero

Haylie Kiser, LaBrae, Sr.

Red Tier

Player of the Year

Jensen Silbaugh, Lakeview, Sr.

First Team

Cassie Murcko, Howland, Sr.

Maddy Johns, Canfield, Sr.

Jensen Silbaugh, Lakeview, Sr.

Kaylin Burkey, Boardman, So.

Adria Powell, Hubbard, So.

Annie Pavlansky, Lakeview, Jr.

First Team Libero

Jessica Meissner, Canfield, Sr.

Second Team

Khala Cameron, Austintown Fitch, Jr.

Harley Dioneff, Lakeside, Jr.

Makayla Terbella, Girard, Sr.

Faith Grant, Howland, Jr.

Addy Jarvis, Hubbard, Jr.

Ashley Clark, Boardman, Jr.

Second Team Libero

Avery Steiner, Lakeview, Jr.

White Tier

Player of the Year

Emily DeGeroge, Jefferson, Sr.

First Team

Emily DeGeroge, Jefferson, Sr.

Iesha Niciu, Edgewood, Sr.

Sarah DeGeorge, Jefferson, So.

Jillian Penman, Poland, Sr.

Jen Eich, Poland, Sr.

Karli Shives, Struthers, Sr.

First Team Libero

Gina Cooper, Poland, Sr.

Second Team

Megan Thomas, Edgewood, Sr.

Myah Busse, Niles, Jr.

Tia Gargala, Jefferson, Sr.

Vivian Kellar, Warren Harding, Jr.

Molly Barber, Jefferson, Sr.

Emma Dellinger, Niles, Jr.

Rayonna Booth, Youngstown East, Sr.

Second Team Libero

Abbey Blashinsky, Edgewood, So.

TENNIS

RED TIER

Player of the Year

Marisa Ricciardi, Poland, Jr.

First Team

Marisa Ricciardi, Poland, Jr.

Audrey Schweers, Poland, Sr.

Hannah Cianciola, Canfield, Sr.

Sydney Cianciola, Canfield, So.

Emily Hofsess, Canfield, Sr.

Lauren Paczak, Lakeview, Sr.

Isabella Elisco, Howland, Sr.

Second Team

Kate Ross, Canfield, Fr.

Cece Economus, Canfield, So.

Anna Garvin, Lakeview, Jr.

Laura Garvin, Lakeview, Fr.

Lauren Pepperney, Poland, Jr.

Eleni Skiffey, Howland, Jr.

Sierra Macioge, Austintown Fitch, Sr.

Nadine Gabriel, Boardman, Jr.

Kaite Kinney, Lakeside, Sr.

WHITE TIER

Player of the Year

Alex Plyler, Brookfield, Sr.

First Team

Alex Plyler, Brookfield, Sr.

Bryanna Landers, Liberty, Sr.

Emily Swift, Niles, So.

Anastasia Prox, Niles, So.

Haley Cremeans, Struthers, Sr.

Kayla Greenwood, Struthers, Sr.

Brianna Leonard, Struthers, Sr.

Second Team

Megan Murphy, Brookfield, senior

Kristie Zachar, Brookfield, senior

Lynsey Randolph, Edgewood, junior

Abby Caskey, Jefferson, senior

Aleya Mims, Struthers, junior

Adrianna Leonard, Struthers, junior

Liz Weber, Warren Harding, senior

The Vindicator

More like this from vindy.com

Subscribe Today

Sign up for our email newsletter to receive daily news.

Want more? Click here to subscribe to either the Print or Digital Editions.

AP News