facebooktwitterRSS
- Advertisement -
  • Most Commentedmost commented up
  • Most Emailedmost emailed up
  • Popularmost popular up
- Advertisement -
 

« News Home

GRADS LIST



Published: Sat, November 10, 2012 @ 12:00 a.m.

GRADS LIST

The following students were awarded bachelor’s degrees unless otherwise noted:

THE UNIVERSITY OF AKRON, Akron, Ohio

Canfield: Katie Rach, science.

Columbiana: Adam McIntyre, arts.

Cortland: Scott Anderson, master of science in education; Anthony Perry, master of arts; Nicholas Schuller, nursing; Stephen Smith, associate of applied business.

East Palestine: Aaron Debee, bachelor of speech, language pathology and audiology.

Girard: Jessica Cardiero, science; Jessica Persson, science; Jaedon Sell, arts.

Hubbard: Ghassan Elwanni, science; Abigail Gerdes, arts.

Lake Milton: Kyle Filipowicz, associate of applied business.

Leetonia: Leah Allen, master of arts in education.

Lowellville: Mauro Amendola, science.

Masury: Shanice Webb, master of public administration.

Niles: Brooke Barnhart, nursing; Beth Cvetkovich, social work; Heather Errett, social work.

North Jackson: Anne Cadle, arts.

North Lima: Ashley Eckenrode, master of science in nursing; Staci Gorcheff, master of speech and language pathology.

Poland: Jack Mashburn, science; John Ranieri, master of arts in education.

Salem: Lindsey Noblitt, master of speech and language pathology.

Struthers: Melanie Chudik, arts.

Vienna: Kyle Tenney, science in education.

Warren: Matthew Brichetto, associate of applied business; Malik Mohammad, accounting; Michelle Scott, biomedical engineering; Amanda Toth, education.

Youngstown: Ann Marie Santisi, business and organizational communication.

Austintown: Kara Cooper, education; Krystal Culler, master of arts.

Boardman: Kaitlin Barringer, master of nursing.

LAWRENCE TECHNICAL INSTITUTE, Sharon, Pa.

Farrell, Pa.: LaRene L. Amos, associate in administrative office technology; Shalea Hudson, pharmacy technician diploma.

Sharpsville, Pa.: Erin Biser, associate in administrative office technology; Sharmim-Ara R. M. Malick, associate in administrative office technology.

Transfer, Pa.: Jennifer Dollman, associate in administrative office technology; Kelsey Lane, nail technician diploma.

Sharon, Pa.: Glenda Senay, associate in administrative office technology; Amber L. Laughlin, associate in business administration; Shandra D. Hando, pharmacy technician diploma; Matthew R. Womer, pharmacy technician diploma; Margaret Marie Huey, pharmacy technician diploma.

Wheatland, Pa.: Jacob C. Fell, associate in business administration.

Greenville, Pa.: Jeanie L. Kerr, associate in health information technology; Erika E. Herrmann, pharmacy technician diploma.

Hermitage, Pa.: Jolene R. Previty, associate in health information technology; Thomas J. McCracken, associate in network administration.

Boardman: Hollie E. Baun, associate in medical assisting.

Stoneboro, Pa.: Todd A. Heckman, associate in medical assisting.

Masury: Katherine Babos, pharmacy technician diploma.

Fredonia, Pa.: Melissa Slaughenhoupt, pharmacy technician diploma.

Pulaski, Pa.: Kimberly A. Talboo, pharmacy technician diploma.


Comments

Use the comment form below to begin a discussion about this content.


News
Opinion
Entertainment
Sports
Marketplace
Classifieds
Records
Discussions
Community
Help
Forms
Neighbors

HomeTerms of UsePrivacy StatementAdvertiseStaff DirectoryHelp
© 2014 Vindy.com. All rights reserved. A service of The Vindicator.
107 Vindicator Square. Youngstown, OH 44503

Phone Main: 330.747.1471 • Interactive Advertising: 330.740.2955 • Classified Advertising: 330.746.6565
Sponsored Links: Vindy Wheels | Vindy Jobs | Vindy Homes