facebooktwitterRSS
- Advertisement -
- Advertisement -
 

« News Home

GRADS LIST



Published: Sat, July 16, 2005 @ 12:00 a.m.


KENT STATE UNIVERSITY
Davina Adams: East Liverpool, cum laude.
Joseph Adkins: East Liverpool, summa cum laude.
Kristen Ambrosio: Cortland, education, cum laude.
Anthony Angelo: Cortland.
Gregory Annandono: Warren, cum laude.
John Bacher: Warren.
Amanda Bair: Poland.
Lauren Balestrino: Poland.
Jessica Barnes: East Liverpool, education, summa cum laude.
Roberta Barrett: Newton Falls, master of arts in business.
Daniel Bassard: Warren.
Mary Beltz: Niles, master of science in nursing.
Dennis Benton: North Bloomfield.
Kelly Benton: Cortland, business administration.
Emily Bevan: Niles, business administration, magna cum laude.
Anthony Berardi: Austintown.
Christina Berry: Salem, master of education.
Vanessa Berry: Salem, education, magna cum laude.
Angela Blanco: Poland, education, cum laude.
Nicholas Bohurjak: Warren.
Jonathan Bowman: Niles, summa cum laude.
Kevin Bowser: Warren.
Henry Brantley: Warren.
Abby Brittain: East Palestine.
Jerimy Brockway: Southington, science, summa cum laude.
Candace Bryant: Warren.
Jessica Burke: Cortland, master of arts.
Amanda Burns: Vienna.
Debra Byrd: Austintown.
Erin Callahan: Boardman, education, summa cum laude.
Mark Callion: Warren.
Timothy Campbell: Campbell, education.
Stacey Carr: Grove City.
Angela Catalano: Poland, education.
Jennifer Cicchillo: Youngstown, master of science in nursing.
Abbey Clay: Cortland.
Michael Ciferno: Warren, business administration.
William Coble: Austintown, magna cum laude.
Christine Cooney: Warren, summa cum laude.
Morgan Cooper: Warren, master of arts.
Jennifer Cope: Boardman, master of education.
Jeremy Corbisello: Salem, master of education.
Heather Craver: Newton Falls, educational specialist.
Jason Crawford: Warren, magna cum laude.
Megan Crawford: New Middletown, education.
Lindsay Dagan: Cortland, nursing.
Stephen Daigle: Beaver Falls.
Lindsay Daprile: Boardman, magna cum laude.
Jennifer Davidson: East Liverpool, education, magna cum laude.
Stacy Davidson: Salem.
Robert Davies: Warren, business administration, summa cum laude.
Robby Demes: Salem.
Kristina Denman: Cortland, master of education.
Tom Densevich: Youngstown, business administration.
Sharon Dercoli: Austintown, cum laude.
Adam Diamond: Poland, business administration.
Krystel Dick: Youngstown, nursing.
Cheryl Dieringer: East Liverpool, nursing.
Joseph Dudley: Warren, master of library and information science.
Julie Duke: Salem.
Daniel Dunlany: Youngstown, master of library and information science.
Damien Earl: Salem, summa cum laude.
John Elkin: Cortland, business administration, magna cum laude.
Tracey Estes: North Bloomfield, education, magna cum laude.
Rebecca Fauvie: Warren, magna cum laude.
Natassia Fay: Youngstown.
Mary Fecich: Cortland.
Joshua Fischer: Warren, master of education.
Andrea Foley: Warren, business administration.
Lilly Foltz: Masury.
Eric Fortsch: Warren, business administration, magna cum laude.
Ashley Fowler: Austintown, cum laude.
Richard Frail: East Liverpool.
Jasmine Freebourn: Warren, business administration, summa cum laude.
David Fruehstorfer: New Castle, master of arts.
Christina Furtaw: Boardman, education.
Cynthia Gaul: McDonald.
Alisha Gibson: Salem, education.
Robert Goricki: Poland, magna cum laude.
Rebecca Greene: Boardman, education.
Robert Haehn: Salem, master of business administration.
Karlyn Haff: Girard.
Paul Hagman: Youngstown, science.
Sarah Halko: Austintown, education.
Kristen Hall: Habbard, education, magna cum laude.
Sarah Hallsky: Hubbard.
Austin Handrych: Canfield.
Joseph Hartle: East Liverpool, arts.
Thomas Hartman: Warren, master of education.
Megan Harvey: East Liverpool.
James Hauch: Boardman, summa cum laude.
Portia Hazen: Warren, business administration.
Anthony Hentosh: Cortland.
Cheryle Herr: Lisbon, cum laude.
Myra Hill: Niles, business administration, cum laude.
Tammy Hill: Salem, nursing, cum laude.
Richard Hollis: Cortland, master of education.
Jeney Housel: Warren, education, cum laude.
Kelly Hufford: Lordstown.
Shannon Hunt: Deerfield, master of education.
Stephanie Iervoline: New Castle, fine arts, magna cum laude.
Daniel Imhoff: Hanoverton, nursing, magna cum laude.
John Isler: Farmington, business administration.
Suzie Jalil-Abdel: Leavittsburg.
Thomas Jefferson: Youngstown, master of education.
Jennifer Jonda: Poland, summa cum laude.
Kendrick Jones: Warren, arts.
Margaret Jones: Mineral Ridge, education, summa cum laude.
Megan Jones: Mineral Ridge, arts, summa cum laude.
Valerie Jones: Boardman, master of science in nursing.
Jill Kemesky: Austintown, education.
Stacey King: Lisbon, science, cum laude.
Dennis Klaustermeyer: Salem, master of education.
Shena Keys: Warren, cum laude.
Jill Kovalchik: Warren.
Melissa Kress: Salem, master of science in nursing.
Necha Kumar: Poland.
Jason Kunkle: Hubbard, business administration.
Jared Kurilchick: Warren, master of business administration.
Lisa Lambert: Cortland, master of arts.
Dienna Landis: Kinsman, master of science in nursing.
Marianna Larew: Warren, magna cum laude.
Tina Lehman: Boardman.
Laura Logan: Hubbard.
Michelle Lucas: Leetonia, nursing.
Daniel Maenz: Salem.
Christina Magyar: Canfield, education, summa cum laude.
Norma Maldonado: Canfield.
Joseph Mancine: Warren, cum laude.
Carly Marcus: Boardman.
Rheannon Marhefky: Warren, nursing.
Timothy Markulin: Canfield.
Lorene Martin: Lisbon, master of science in nursing.
Karla Maynard: Salem, business administration, magna cum laude.
Kimberly McCrimmon: Warren, business administration, cum laude.
Kara Mcelwain: East Liverpool, magna cum laude.
Shelby McGinnis: Newton Falls, science, magna cum laude.
Sean McGuire: Liberty.
Jennifer McHenry: Youngstown, business administration, magna cum laude.
Nancy Mcpeak: Cortland, business administration, cum laude.
Katherine McWilliams: East Liverpool, education.
Jesse Mercer: Petersburg, science, summa cum laude.
Courtney Michaelis: Grove City.
Heather Miller: Boardman, cum laude.
Kate Miller: McDonald, science.
Amanda Milone: Warren, magna cum laude.
Keith Minton: Warren, business administration, cum laude.
Shannon Misutka: Cortland, science, magna cum laude.
Troy Mitchell: Warren, business administration.
Shaylynn Morgan: Youngstown, nursing.
Matthew Morrison: Lake Milton.
Crystal Muir: Salem, master of library science.
Kerri Mullen: Cortland, education.
Jassamyn Nalepa: North Bloomfield, nursing.
Timothy Owen: Lisbon, architecture.
Nancy Packard: Leavittsburg, master of library and information science.
Gregory Palmer: Warren, general studies.
Sarah Panezott: Salem, education, cum laude.
Tina Pathadan: Lima, cum laude.
Mary Patrick: Kinsman, cum laude.
Shelly Patterson: Cortland, education, summa cum laude.
Barbara Petronelli: Cortland, summa cum laude.
Thomas Petrunia: Cortland, business administration.
Bryan Phillips: Warren.
Kristy Pinto: Warren.
Jill Powell-Severino: Newton Falls, master of science in nursing.
Ashley Pratt: Newton Falls.
Kathy Proper: Warren, cum laude.
Matthew Reed: Lisbon, business administration, cum laude.
Frances Reese: Girard.
Rebecca Repphun: Cortland, magna cum laude.
Laura Reynolds: Columbiana, nursing.
Laura Reynolds: Warren, education, cum laude.
Bonnie Richardson: Warren, master of education.
Juanita Richardson: Youngstown, summa cum laude.
Cassandra Richey: Salem, business administration.
Carol Ritchie: Salem, cum laude.
Kristi Rodgers: Warren.
Michele Rogers: East Liverpool, master of education.
Sara Rohm: Leetonia, arts.
Susan Rohm: Cortland, master of education.
Karen Ronga: Niles, general studies.
Stephanie Rose: Salem, business administration, cum laude.
Lindsay Roussos: Canfield, arts, cum laude.
Zachary Sabo: Hermitage, arts.
Mandy Sanders: Columbiana, education.
Rebekah Sawyer: Waterford, master of science.
Ashley Schell: East Liverpool, arts.
Tabina Shah: Warren, cum laude.
Louis Shirilla: Beaver Falls, architecture, cum laude.
Angela Silvers: Warren.
Latoya Simmons: Niles.
Tara Sinsley: Lisbon, cum laude.
Tricia Shreve: East Palestine.
Mary Spooner: Columbiana, education, cum laude.
Brandi Springer: East Liverpool, cum laude.
William Smith: Lisbon, business administration, cum laude.
Leland Solley: Southington, magna cum laude.
Richard Stanish: Newton Falls, general studies.
Adam Steele: East Liverpool, education, cum laude.
David Swain: Diamond, summa cum laude.
Kristopher Sweed: Boardman, arts.
Jay Sweesy: West Middlesex, business administration.
Heidi Talbot: Salem.
Kandi Tanner: East Liverpool.
Heidi Tate: Columbiana, education, cum laude.
William Taylor: East Liverpool, nursing, cum laude.
Karen Taylor: East Liverpool, educational specialist.
Abbey Tereba: Niles.
Michael Tolson: Salem.
James Trenary: Canfield, summa cum laude.
Julie Troup: Salem, magna cum laude.
Barbara Walker: Warren.
Betsy Walsh: Salem, education, magna cum laude.
Gregory Welch: Warren.
Timothy Welch: Cortland.
Michael Wenowitz: Canfield, architecture.
Brooke West: Canfield.
Jessica Whippo: East Palestine, nursing.
Juliana William: Youngstown, master of arts in teaching.
Lisa Williams: Canfield, education, summa cum laude.
Brent Winfield: Cortland, cum laude.
Danielle Wojnarski: Warren, science, summa cum laude.
Deborah Wojnarski: Niles, master of nursing.
Pamela Wolbert: Warren, nursing.
James Woofter: Youngstown.
Lisa Writtenberry: Diamond, master of education.
Clifford Younata: Poland.
Benjamin Zandarski: Lake Milton.
Anna Zembillas: Campbell, science.
Jesse Zirillo: East Liverpool, business administration.
Sarah Zuga: Cortland, education, cum laude.


Don't Miss a Story

Sign up for our newsletter to receive daily news directly in your inbox.

News
Opinion
Entertainment
Sports
Services
Classifieds
Records
Discussions
Community
Help
Forms
Neighbors

HomeTerms of UsePrivacy StatementAdvertiseStaff DirectoryHelp
© 2016 Vindy.com. All rights reserved. A service of The Vindicator.
107 Vindicator Square. Youngstown, OH 44503

Phone Main: 330.747.1471 • Interactive Advertising: 330.740.2955 • Classified Advertising: 330.746.6565
Sponsored Links: Vindy Wheels | Vindy Jobs | Vindy Homes