facebooktwitterRSS
- Advertisement -
  • Most Commentedmost commented up
  • Most Emailedmost emailed up
  • Popularmost popular up
- Advertisement -
 

« News Home

PREP SPORTS AT A GLANCE



Published: Fri, January 14, 2005 @ 12:00 a.m.



GIRLS BASKETBALLTHURSDAY'S SCORESAREA

Mt. De Chantal (W.Va.) 89, Rayen 54

Beaver Local 65, Wilson 19

Ursuline 64, Mooney 45

Western Reserve 50, South Range 46

Jackson-Milton 39, Mineral Ridge 33

Lowellville 58, McDonald 30

Springfield 60, Campbell 27

Lakeview 50, Liberty 43

Girard 25, Newton Falls 20

Hubbard 58, LaBrae 35

Brookfield 49, Champion 47

East Palestine 50, Crestview 47

Mathews 75, Bristol 22

Sharon 69, Mercer 36

Kennedy Catholic 48, Greenville 43

Grove City 43, Titusville 41, OT

Hickory 46, Slippery Rock 45, OT

Laurel 55, Union 42

Moon 51, Blackhawk 44

New Castle 49, North Allegheny 42

Reynolds 69, West Middlesex 19

Riverside 49, Shenango 27

Sharpsville 42, Commodore Perry 26

OHIO

Akr. Central-Hower 43, Akr. Garfield 38

Akr. Ellet 71, Akr. Buchtel 54

Akr. Firestone 49, Akr. E. 27

Akr. Kenmore 84, Akr. N. 38

Akr. Manchester 48, Norton 36

Akr. SVSM 52, Massillon Washington 36

Ashland Mapleton 59, New London 45

Athens 37, Gallipolis Gallia 35

Bainbridge Paint Valley 42, Williamsport Westfall 39

Belpre 50, Pomeroy Meigs 30

Bethel Tate 45, Felicity 32

Bloomdale Elmwood 56, Gibsonburg 28

Centerburg 44, Johnstown Northridge 31

Cin. Anderson 71, Cin. Harrison 59

Cin. Clark Montessori 71, Cin. Jacobs 10

Cin. McNicholas 67, Cin. Ursuline 59

Cin. Shroder Paideia 50, Cin. SCPA 24

Cin. Withrow 67, Cin. Western Hills 34

Cin. Woodward 51, Cin. Aiken 24

Clarksville Clinton-Massie 61, Lees Creek E. Clinton 44

Cle. Andrews 33, N. Ridgeville Lake Ridge 29

Cle. Hts. Lutheran E. 64, Elyria Open Door 20

Clermont NE 54, Blanchester 36

Cols. School for Girls 47, W. Jefferson 38

Cols. Tree of Life 63, Northside Christian 11

Creston Norwayne 52, Medina Highland 50

Danville 46, Loudonville 40

Delaware Buckeye Valley 61, Morral Ridgedale 57

Delaware Christian 63, Liberty Christian 50

Delphos St. John's 46, New Bremen 34

Delta 54, Montpelier 44

Dublin Coffman 50, Galloway Westland 29

E. Can. 76, Akr. Coventry 37

Edon 56, Pioneer N. Central 27

Elmore Woodmore 48, Kansas Lakota 30

Elyria FBCS 27, International Prep 8

Fredericktown 38, Howard E. Knox 32

Ft. Recovery 74, St. Henry 57

Garfield Hts. Trinity 75, Cle. VASJ 56

Glouster Trimble 48, Corning Miller 36

Gorham Fayette 40, Pettisville 24

Grove City Christian 55, Cols. Wellington 29

Jackson 41, Logan 37

Lebanon 57, Lemon-Monroe 46

Lexington 49, Bellville Clear Fork 41

Little Miami 67, Cin. NW 48

Loveland 53, Batavia Amelia 40

Mansfield Madison 51, Wooster 42

Marion Elgin 55, Cardington-Lincoln 51

Marion Pleasant 62, Caledonia River Valley 29

Mason 44, Cin. Glen Este 26

Miamisburg 48, Middletown Fenwick 40

Middletown Madison 54, New Lebanon Dixie 19

Milford Center Fairbanks 42, Marion Cath. 35

Mt. Orab Western Brown 60, Williamsburg 37

N. Bend Taylor 62, Cin. Deer Park 47

Navarre Fairless 67, Cuyahoga Falls CVCA 33

Nelsonville-York 69, Wellston 31

New Richmond 85, Batavia 51

Oak Harbor 49, Milan Edison 32

Olentangy Liberty 52, Pataskala Watkins Memorial 25

Orange 50, Gates Mills Hawken 26

Oregon Stritch 44, Tol. Northwood 34

Oxford Talawanda 78, Fairborn 41

Pickerington N. 89, Dublin Jerome 21

Pitsburg Franklin-Monroe 76, New Paris National Trail 35

Plymouth 79, Ashland Crestview 71

Richwood N. Union 53, Galion Northmor 39

Sandusky 63, Mansfield Sr. 55

Sparta Highland 43, Mt. Gilead 31

Spring. Kenton Ridge 64, St. Paris Graham 49

St. Bernard 49, Cin. Country Day 43

Stewart Federal Hocking 55, Racine Southern 34

Stryker 41, Hilltop 31

Summit 36, Cin. Christian 35

Swanton 50, Archbold 48

Thompson Ledgemont 46, Fairport Harbor Harding 37

W. Salem NW 62, Sullivan Black River 42

Waterford 56, Reedsville Eastern 23

WESTERN PENNSYLVANIA

Apollo-Ridge 56, East Allegheny 52

Avella 52, Geibel 40

Avonworth 73, Quaker Valley 36

Beaver Falls 59, Neshannock 46

Bentworth 42, Burgettstown 33

Bethel Park 69, Canon-McMillan 53

Brownsville 47, Charleroi 43

Cameron County 58, Austin 41

Carlynton 51, Brentwood 35

Carmichaels 63, Jefferson-Morgan 40

Carrick 46, Langley 39

Center 43, Northgate 37

Chartiers Valley 59, Waynesburg Central 32

Claysburg-Kimmel 65, Glendale 39

Connellsville 43, Kiski Area 36

Coudersport 43, Port Allegany 27

Eisenhower 45, Union City 19

Erie Central 48, Harbor Creek 39

Everett 63, Chestnut Ridge 34

Forbes Road 65, Fannett-Metal 37

Ford City 49, Deer Lakes 28

Fort Cherry 56, Frazier 28

Franklin 56, Erie East 34

Freeport 50, Jeannette 16

Gateway 61, McKeesport 39

Girard 53, Fairview 35

Greensburg Central Catholic 68, West Shamokin 33

Hampton 54, Highland 49

Hopewell 45, West Allegheny 38

Hundred, W.Va. 80, West Greene 33

Indiana 57, Belle Vernon 41

Iroquois 47, North East 35

Juniata Valley 51, Williamsburg 50

Keystone Oaks 49, Elizabeth Forward 45

Knoch 44, Kittanning 29

Latrobe 59, Albert Gallatin 46

Laurel Highlands 47, Southmoreland 46

Lewistown 76, Clearfield 32

Mapletown 47, California 17

Mars 67, Burrell 38

Montour 52, Beaver Area 39

Mount Lebanon 69, Peters 38

Mount Pleasant 52, Uniontown 47

Mount Union 44, Moshannon Valley 36

New Brighton 56, Mohawk 50

North Catholic 68, Valley 44

Northern Potter 61, Otto-Eldred 20

Norwin 53, Greensburg Salem 45

Oakland Catholic 82, Penn Hills 36

Oswayo Valley 49, Smethport 39

Our Lady of Sacred Heart 55, Aliquippa 29

Penn-Trafford 50, Hempfield 46

Plum 57, Franklin Regional 54

Riverview 50, South Allegheny 36

Seton-LaSalle 57, Bishop Canevin 35

Shaler 34, Seneca Valley 32

South Side Beaver 28, Freedom 24

Southern Fulton 59, McConnellsburg 25

Southern Huntingdon 67, Bellwood-Antis 51

Springdale 53, Wilkinsburg 51

Sto-Rox 55, South Park 51

Thomas Jefferson 64, Steel Valley 34

Trinity 59, Ringgold 42

Vincentian Academy 66, Brashear 41

Washington 58, Beth-Center 17

West Branch 76, Harmony 34

West Mifflin 71, McGuffey 18

Westinghouse 50, Duquesne 40

Woodland Hills 48, Baldwin 43

Yough 53, Derry Area 49

Youngsville 52, Northwestern 49

SUMMARIESMOUNT DE CHANTAL 89, RAYEN 54

Mount de Chantal21282614--89

Rayen11101221--54

MDC (10-3) -- Britney Hodges 25, Gabriele Marginean 24, Sylvie Tafen 18, Ivanna Catic 11; Ray (11-2) -- Taniesha Holland 21, Rilonda Neal 16, Brittany Taylor 13. JVs: Mount de Chantal, 46-26.

BEAVER LOCAL 65, WILSON 19

Beaver Local17102018--65

Wilson21124--19

Leading scorers: BL (4-11) -- Mallory Yajko 23, Sam Mobley 11; Wil (1-12) -- Bethany Kotapish 11. JVs: none.

URSULINE 64, MOONEY 45

Ursuline13121524--64

Mooney1018116--45

Leading scorers: Urs (9-2, 4-0) -- Tyra Grant 31, Vannessa Dickson 17; Moo (5-6, 1-3) -- Amber Bodrick 18, Gina Brunetti 11. JVs: Ursuline 32-29.

WESTERN RESERVE 50, SOUTH RANGE 46

South Range12131110--46

Western Reserve1014188--50

Leading scorers: WR (4-8, 3-3 Inter-County League) -- Saleena Niehaus 22, Sara Kutsco 11; SR (5-9, 2-4) -- Heather Stacy 10.

SPRINGFIELD 60, CAMPBELL 27

Springfield16141416--60

Campbell5598--27

Leading scorers: Spr (9-3) -- Angeline Fiumara 13, Joanna Dick 10; Cam (2-9) -- Sophia Brown 10. JVs: Springfield, 31-7.

LOWELLVILLE 58, MCDONALD 30

McDonald84126--30

Lowellville6192013--58

Leading scorers: McDonald (8-5, 4-2 ICL) -- Ashshena Stephens 8; Low (12-0, 6-0) -- Amanda Nero 25, Kaitlin McCarthy 13, Allison Grapevine 12.

JACKSON-MILTON 39, MINERAL RIDGE 33

Mineral Ridge86215--33

Jackson-Milton101469--39

Leading scorers: MR (2-10, 0-6 ICL) -- Elyse Hawout 10; J-M -- Megan Whitmer 11. JVs: Mineral Ridge, 29-25.

LAKEVIEW 50, LIBERTY 43

Liberty1011814--43

Lakeview691916--50

Leading scorers: Lib (5-8, 1-6 TAC) -- Ashley White 12, Michelle Dykes 10; Elaina Williams 10; Lak (8-5, 4-3) -- Lindsey Whetzel 21, Christine Martin 10. JVs: Lakeview, 44-25.

GIRARD 25, NEWTON FALLS 20

Girard51046--25

Newton Falls15104--20

Leading scorers: Gir (13-0, 7-0 Trumbull Athletic Conference) -- Cachet Murray 14; NF (1-10, 1-6) -- Courtni Collins 7. JVs: Girard 40-22.

BROOKFIELD 49, CHAMPION 47

Champion128918--47

Brookfield10151212--49

Leading scorers: Cha (7-4, 4-2 Trumbull Athletic Conference) -- Jessica Wood 22, Elizabeth Ghindia 11; Bro (10-3, 6-1) -- Jacki Rust 16, Raquel Brenner 12, Morgan Bonekovic 12. JVs: Brookfield, 25-24.

HUBBARD 58, LABRAE 35

LaBrae136610--35

Hubbard1619815--58

Leading scorers: LaB (7-6, 4-3 TAC) -- Maddie D'Orio 11; Hub (3-9, 2-5) -- Shari Bullock 15, Tressa Scahill 12, Shelia Drummond 12. JVs: Hubbard, 38-19.

MATHEWS 75, BRISTOL 22

Mathews8202324--75

Bristol2749--22

Leading scorers: Mat (12-1, 6-1 Northeastern Athletic Conference) -- Tara Ford 26, Melissa Morrison 13, Lauren Roscoe 11; Bri (3-9, 2-5) -- none provided. JVs: Mathews, 45-39.

EAST PALESTINE 50, CRESTVIEW 47

East Palestine9102110--50

Crestview1212716--47

Leading scorers -- EP (9-4, 6-3 TCL) -- Samantha DiCello 19, Emilee Givens 10, Ashley Ehrenberg 10; Cre (8-6, 6-3) -- Brianne Phillis 20. JVs -- Crestview 52-28.

SHARON 69, MERCER 36

Mercer12949--36

Sharon6202518--69

LEADING SCORERS: MER (NA) -- CARLENE GARTHWARDZ 12; SHA (12-3, 9-0) -- BRITTNEY CSATLOS, CAROL DOLCI 18.

KENNEDY CATHOLIC 48, GREENVILLE 43

Kennedy Catholic1315911--48

Greenville8131210--43

Leading scorers: KC (10-3, 7-1 District 10) -- Hallie Arena 15, Alexis George 12; Gre (8-5, 6-2) -- Kristin Skelley 15, Rachael Cascio 11. JVs: Kennedy Catholic, 46-24.

BOYS BASKETBALLTHURSDAY'S SCORESAREA

Alliance 66, Howland 58

WESTERN PENNSYLVANIA

Altoona 56, Bishop Guilfoyle 25

Berlin-Brothersvalley 58, Salisbury-Elk Lick 48

Bishop Canevin at Northgate, ppd.

Blairsville 80, Marion Center 70

Carson Long 69, Belleville Mennonite 63

Clairton 94, Summit Academy 74

Conemaugh Valley 77, Conemaugh Township 75, OT

Conneaut Valley 76, Conneaut Lake 55

Dubois 65, St. Marys 54

Elk County Catholic 91, Curwensville 32

Ferndale 81, Blacklick Valley 51

Girard 64, Fairview 53

Homer Center 65, Laurel Valley 53

Lakeview 57, Jamestown 32

Linesville 61, Cochranton 43

Maplewood 61, Cambridge Springs 54

Mercyhurst Prep 60, Seneca 32

North East 57, Iroquois 41

Northwestern 80, Youngsville 42

Penns Manor 53, United 36

Purchase Line 60, Ligonier Valley 35

Rockwood 52, Meyersdale 31

Saltsburg 58, Northern Cambria 45

Shade 57, Hyndman 45

Shanksville-Stonycreek 74, Turkeyfoot Valley 51

South Fayette 72, Monessen 66

State College 58, Central Mountain 31

Union City 56, Saegertown 46

Villa Maria 55, Eisenhower 41

Washington 75, Geibel 62

Windber 54, Portage 42

SUMMARYALLIANCE 66, HOWLAND 58

Alliance18101325--66

Howland20131213--58

Leading scorers: All (7-1, 4-1 Metro Athletic Conference) -- Hatcher 29, Ellis 12, Pleasant 11; How (4-7, 1-4) -- Bartholomew 16, Womack 15. JVs: Alliance, 70-60.

SWIMMINGGIRLSPOLAND 125, ALLIANCE 54

200 medley relay--Poland (H. Eusanio, J. Cavalier, F. DiVito, L. Coloutes), 2:52.59. 200 free--M. Frank (Pol), 2:25.82. 200 IM--A. Kozlow (Pol), 2:44.17. 500 free--M. Oyster (All), 29.54. Diving--M. Vallinger (Pol), 157.42. 100 fly--A. Kozlow (Pol), 1:21.29. 100 free--S. McGaughey (Pol), 1:07.06. 500 free--M. Frank (Pol), 6:30.68. 200 free relay--Poland (J. Cavalier, C. Watson, S. McGaughey, A. Harker), 2:03.38. 100 back--H. Eusanio (Pol), 1:19.45. 100 back--A. Harker (Pol), 1:17.15. 400 free relay--Poland (A. Kozlow, L. Kacenga, C. Watson, M. Frank), 4:35.54.

CANFIELD 63, JFK 31

200 medley relay--Canfield (M. Matovich, Ja. Nentwick, A. Pritchard, K. Kongmuang), 2:06:31. 200 free--Je. Nentwick (Can), 2:15:56. 200 IM--A. Mymo (JFK), 2:30:50. 50 free--J. Gregos (JFK), 26:03. 100 fly--A. Pritchard (Can), 1:06:94. 100 free--J. Gregos (JFK), 58:44. 500 free--G. Michelakis (JFK), 5:56:81. 200 free relay--Canfield (B. Herock, M. Schade, M. Bundy, L. Pritchard), 1:55:53. 100 back--Je. Nentwick (Can), 1:09:19. 100 breast--M. Schade (Can), 1:19:31. 400 free relay--Canfield (Ja. Nentwick, L. Pritchard, M. Matavich, Je. Nentwick), 4:16:92.

BOYSPOLAND 103, ALLIANCE 60

200 medley relay--Alliance (B. Hotchkiss, D. Fadigan, B. Thompson, J. Baker), 2:04.35. 200 free--N. Skoufatos (Pol), 2:12.75. 200 IM--B. Thompson (All), 2:40.64. 500 free--B. Hurtuk (Pol), 24.21. Diving--R. Thompson (Pol), 218.40. 100 fly--C. Robson (Pol), 56.26. 100 free--P. Popov (Pol), 53.18. 500 free--N. Skoufatos (Pol), 6:09.68. 200 free relay--Poland (J. Cowles, P. Popov, B. Hurtuk, C. Robson), 1:40.85. 100 back--J. Cowles (Pol), 1:06.92. 100 breast--C. Robson (Pol), 1:08.50. 400 free relay--Poland (B. Hurtuk, J. Cowles, P. Popov, C. Robson), 3:56.30.

Canfield vs. Warren JFK at Warren YWCA, 5:30 p.m.

CANFIELD 72.5, JFK 20.5

200 medley relay--Canfield (D. Braman, R. Frankle, M. Braman, E. Davis), 1:49:81. 200 free--(tie)J. Graham (Can) and M. Cosale (JFK), 1:59:47. 200 IM--M. Braman (Can), 2:13:68. 50 free--J.D. Eicher (Can), 24:91. 100 fly--E. Davis (Can), 56:66. 100 free--R. Frankle (Can), 52:12. 500 free--J. Lubert (JFK), 5:27:34. 200 free relay--Canfield (R. Frankle, M. Braman, J.D. Eicher, E. Davis), 1:38:69. 100 back--D. Braman (Can), 1:02:41. 100 breast--J. Lubert (JFK), 1:13:19. 400 free relay--Canfield (E. Davis, M. Braman, J. Graham, R. Frankle), 3:40:50.

BOWLINGWEDNESDAY'S SCORESBOYS

Hubbard 2284, Girard 2256

Fitch 2772, Struthers 2752

Boiardman 2519, Canfield 2368

Niles 2274, Rayen 1749

Campbell 2674, Liberty 2245

Ursuline 2260, Liberty 2245

McDonald 2189, Lakeview 2132

JFK 2381, Mooney 2279

Champion 2527, Harding 2202

High game: Ron Ilich, Boardman, 279 and 268; Mark Trgovac, Campbell, 265; Brian Mellott, Fitch, 257.

Standings: TAC -- Champion 7-1, Hubbard 6-2, Libery 5-3, Girard 2-6, Lakeview 2-6; SVC -- Ursuline 4-3, JFK 3-5, Mooney 2-6, Harding 1-6; Blue -- Fitch 7-0, Struthers 6-2, Boardman 5-2, Niles 2-5, Canfield 2-5; White -- Campbell 7-1, Chaney 4-3, McDonald 4-4, Lowellville 2-5, Rayen 0-8.

GIRLS

Fitch 2448, Struthers 2343

Ursuline 1729, Liberty 1347

Boardman 1894, Canfield 1826

Chaney 1945, Campbell 1529

Niles 2189, Rayen 1349

Lakeview 1879, McDonald 870

Mooney 1794, JFK 1787

Champion 1883, Harding 1871

Hubbard 1874, Girard 1685

High game: Andrea Lucente, Fitch, 264; Melissa Mettee, Struthers, 259; Stefani Lucente, Fitch, 242.

Standings: TAC -- Hubbard 7-1, Champion 6-1, Lakeview 5-3, Girard 3-5, Liberty 0-8; Harding 5-2, Ursuline 5-2, JFK 2-6, Mooney 1-5; Blue -- Fitch 6-0, Struthers 7-1, Boardman 4-3, Niles 4-4, Canfield 3-4; White -- Chaney 6-1, Rayen 1-6, Campbell 0-6, McDonald 0-7.

SCHEDULETODAYBOYS BASKETBALL

(Games at 7:30 p.m. unless noted)

Wilson at Canton Timken

Canton GlenOak at Boardman

Fitch at Uniontown Lake

Mooney at Warren JFK

Warren Harding at Ursuline

Poland at Canfield

Niles at Struthers

Mineral Ridge at Jackson-Milton

McDonald at Lowellville

South Range at Western Reserve

Brookfield at Newton Falls

Liberty at Champion

Lakeview at Girard

Hubbard at LaBrae

Lisbon at Columbiana

Crestview at United

Leetonia at East Palestine

Sebring at Southern

Shadyside at Beaver Local

Bloomfield at Bristol

Mathews at Badger

East Liverpool at Wheeling (W. Va.) Park

Maplewood at Lordstown

Ledgemont at Youngstown Christian

Canal Fulton Northwest at West Branch

SWIMMING

Boardman at Canton McKinley, 5 p.m.

Warren Harding vs. Delaware Hayes at Warren Reserve, 6 p.m.

WRESTLING

Top Gun Tournament at Alliance, 11 a.m.

Dies Memorial Tournament at Akron Firestone, 4 p.m.

Wellsville, Chardon at West Geagua, 6 p.m.

HOCKEY

Canfield vs. Kenston at The Ice Zone, 5:45 p.m.

SATURDAYBOYS BASKETBALL

(Games at 7:30 p.m. unless noted)

Cleveland St. Ignatius at Boardman

Ursuline at Massillon

Minerva at Salem

Western Reserve at Springfield

South Range at Campbell

Pittsburgh Schenley at East Liverpool

Warren JFK at Ashtabula SJP

Wellsville at Frontier

GIRLS BASKETBALL

(Games at 7:30 p.m. unless noted)

West Branch VS. Mount de Chantal at Berlin Hiland, 10 a.m.

Wilson at Warren Harding, 2:30 p.m.

Boardman at Canton GlenOak, 2:30 p.m.

Alliance at Struthers, 2:30 p.m.

Conneaut at Champion, 2:30 p.m.

Howland at Poland, 3:30 p.m.

Salem vs. Bexley at Pickerington Shootout, 6:45 p.m.

Ursuline at Berlin Hiland, 8 p.m.

Chaney at Beaver Local

Uniontown Lake at Fitch

Waterloo at Lisbon

Campbell at Lordstown

SWIMMING

Howland vs. Warren Harding at Warren Reserve, 1 p.m.

WRESTLING

Top Gun Tournament at Alliance, 10 a.m.

Dies Memorial Tournament at Akron Firestone, 4 p.m.

Howland Invitational, 11 a.m.

Jackson-Milton at Ashtabula Edgewood Quad, tba

John Marshall (W.Va.) at Beaver Local, 1 p.m.

Warren JFK at Newark Catholic Tournament, tba

HOCKEY

Canfield vs. CVCA at Kent, 2 p.m.

SUNDAYBOYS BASKETBALL

Warren Harding vs. Lakewood St. Edward at North Canton Hoover, 6 p.m.

Alliance vs. Triway at North Canton Hoover, 3 p.m.

JAN. 17BOYS BASKETBALL

Poland vs. St. Thomas Aquinas at North Canton Hoover, 1 p.m.

GIRLS BASKETBALL

(Games at 7:30 p.m. unless noted)

Boardman vs. Cleveland Central Catholic at Berlin Hiland, 5 p.m.

Canfield vs. Regina at Berlin Hiland, 1:30 p.m.

Sharon at Wilmington

Hopewell at Blackhawk, 8 p.m.

JAN. 18BOYS BASKETBALL

(Games at 7:30 p.m. unless noted)

Wilson at Chaney

Rayen at Sebring

Massillon Jackson at Canton Timken

Fitch at Ashtabula Lakeside

Akron St. Vincent-St. Mary at Mooney

Akron Hoban at Ursuline

Canfield at Alliance

Howland at Niles

Struthers at Salem

Lowellville at Youngstown Christian

McDonald at Windham

Liberty at Brookfield

Newton Falls at Hubbard

Champion at Girard

LaBrae at Lakeview

East Palestine at Wellsville

Steubenville at Beaver Local

Mathews at Bristol

Badger at Maplewood

Lordstown at Pymatuning Valley

Southington at Bloomfield

GIRLS BASKETBALL

(Games at 7:30 p.m. unless noted)

Wilson at Chaney, 6 p.m.

United at Western Reserve

Warren JFK at Hudson Western Reserve Academy

Springfield at Crestview

East Liverpool at Lisbon

SWIMMING

St. Thomas at Alliance, 5 p.m.

Canfield vs. Massillon Perry at YSU, 5 p.m.

Warren JFK at Sharon, 4:30 p.m.

WRESTLING

Boardman at Canton GlenOak, 6 p.m.

JAN. 19GIRLS BASKETBALL

(Games at 7:30 p.m. unless noted)

Struthers at Campbell

Poland at Alliance

Canfield at Niles

Howland at Salem

West Branch at Canal Fulton Northwest

WRESTLING

Howland at Canfield, 7:30 p.m.

Salem at Hubbard, 6 p.m.

Girard at Liberty, 7:30 p.m.




Comments

Use the comment form below to begin a discussion about this content.


News
Opinion
Entertainment
Sports
Marketplace
Classifieds
Records
Discussions
Community
Help
Forms
Neighbors

HomeTerms of UsePrivacy StatementAdvertiseStaff DirectoryHelp
© 2014 Vindy.com. All rights reserved. A service of The Vindicator.
107 Vindicator Square. Youngstown, OH 44503

Phone Main: 330.747.1471 • Interactive Advertising: 330.740.2955 • Classified Advertising: 330.746.6565
Sponsored Links: Vindy Wheels | Vindy Jobs | Vindy Homes