facebooktwitterRSS
- Advertisement -
  • Most Commentedmost commented up
  • Most Emailedmost emailed up
  • Popularmost popular up

Sorry, no featured jobs currently.

- Advertisement -
 

« News Home

WEEKLY SCHEDULE



Published: Sat, August 20, 2005 @ 12:00 a.m.



(All games 7:30 p.m. unless noted)THURSDAY

Rayen at Canfield

Ashtabula Lakeside at Howland

Lowellville at Southern

FRIDAY

Chaney at Fitch

Wilson at Elyria Catholic

Walsh Jesuit vs. Mooney at Boardman

Boardman vs. Ursuline at YSU

Cleveland JFK at Warren Harding

Niles at Girard

Louisville at Poland

Salem at East Liverpool

Struthers at Liberty

Jackson-Milton at Windham

Southington at McDonald

Mineral Ridge at Leetonia

Springfield at Campbell

Mathews at Western Reserve

East Palestine at South Range

Doylestown Chippewa at United

Lisbon at Martins Ferry

Malvern at Columbiana

Brookfield at Conneaut

Champion at Pepper Pike Orange

Hubbard at Maple Heights

Crestview at LaBrae

Lakeview at Painesville Harvey

Warren JFK at Newton Falls

West Branch at Southeast

Beaver Local at Minerva

Strasburg-Franklin at Wellsville

SATURDAY

Sebring at Conotton Valley

Youngstown Christian at Lutheran East

SEPT. 2

Rayen at Lodi Cloverleaf, 7 p.m.

Wilson at Uniontown Lake

Boardman at Cleveland Ignatius

Ursuline at Mentor

Akron Buchtel at Warren Harding

Fitch at Erie Cathdral Prep

Canton South at Canfield

Howland at Erie Central

Niles at Alliance

Poland at Hubbard

United at Salem

Warren JFK at Struthers

Mogadore at North Jackson

Creston Norwayne at Lowellville

McDonald at Windham

Columbiana at Mineral Ridge

Southington at Sebring

South Range at Crestview

East Palestine at Uhrichsville Claymont

Minerva at Lisbon

Southern at Malvern

Springfield at Brookfield

Western Reserve at Leetonia

Cleveland East at Liberty

Champion at Garrettsville Garfield

Campbell at Girard

LaBrae at Mathews

Conneaut at Lakeview

Southeast at Newton Falls

West Branch at Beaver Local

Oak Glen, W. Va. at East Liverpool

Wellsville at Toronto

Youngstown Christian at Fairport Harbor

SEPT. 3

Mooney vs. Buffalo St. Francis at Athol Springs, N.Y.

SEPT. 9

Chaney at Boardman

Rayen at Margaretta Castalia

Mooney at East Cleveland Shaw

Ursuline at Poland

Reynoldsburg at Fitch

Alliance at Canfield

Howland at Akron Coventry

Lakeview at Niles

Salem at West Branch

Struthers at Hubbard

Jackson-Milton at Leetonia

Brookfield at Lowellville

Mathews at McDonald

United at Mineral Ridge

South Range at Champion

Springfield at East Palestine

Rocky River Lutheran West at Columbiana

Youngstown Christian at Western Reserve

Girard at Warren JFK

Garrettsville Garfield at LaBrae

Campbell at Liberty

Newton Falls at Louisville St. Thomas Aquinas

Fairport Harbor at Crestview

University School at Beaver Local

East Liverpool at Weirton Weir

Ledgemont at Wellsville

Ravenna at Canton South

Waterloo at Southeast

SEPT. 10

Wilson at Shadyside

Strongsville at Warren Harding

Sebring at Cleveland Heights Lutheran East

Southern at Bridgeport

Conotton Valley at Southington, 1 p.m.

SEPT. 16

Chaney at Canfield

Rayen at Niles

Wilson at Louisville St. Thomas Aquinas

Ursuline at Steubenville

Fitch at Massillon Perry

North Canton Hoover at Boardman

Parma Padua Franciscan at Howland

Akron North at Poland

Parma Heights Holy Name at Salem

Struthers at Campbell

Jackson-Milton at Mineral Ridge

Lowellville at Springfield

Western Reserve at McDonald

South Range at Sebring

LaBrae at Brookfield

Liberty at Champion

Girard at Lakeview

Hubbard at Newton Falls

East Palestine at Crestview

Lisbon at Southern

Leetonia at Wellsville

Crestview at Southern

Minerva at West Branch

Wheeling Linsly at Warren JFK

Mathews at Youngstown Christian

Southington at Ledgemont, 7 p.m.

East Liverpool at Beaver Local

Southeast at Akron Springfield

SEPT. 17

Mooney vs. Warren Harding at YSU

SEPT. 23

Rayen at Lima Senior

Wilson at Campbell

Louisville St. Thomas Aquinas vs. Ursuline at YSU

Canton McKinley at Fitch

Massillon Perry at Boardman

Poland at Howland

East Liverpool at Niles

Salem at Struthers

Sebring at Jackson-Milton

Mineral Ridge at Lowellville

McDonald at South Range

Western Reserve at Springfield

Brookfield at Girard

Newton Falls at Champion

Liberty at Hubbard

Lakeview at LaBrae

Crestview at Southern

Leetonia at United

Lisbon at East Palestine

Columbiana at Wellsville

West Branch at Northwest

Ashtabula St. John-Paul at Youngstown Christian

Ravenna at Southeast

SEPT. 24

East Cleveland Shaw vs. Chaney at YSU

Canton Central Catholic vs. Mooney at YSU

Cleveland Glenville at Warren Harding

Mathews at Southington, 1 p.m.

Warren JFK at Bluffton

Beaver Local at Bellaire, 12:30 p.m.

SEPT. 30

Chaney at Poland

Rayen at East Liverpool

Wilson at Indian Creek

Mooney vs. Painesville Riverside at YSU

Ursuline at Warren Harding

Fitch at Massillon Jackson

Boardman at Uniontown Lake

Canfield at Howland

Niles at Salem

Cleveland Villa Angela-St. Joseph at Niles

Jackson-Milton at South Range

Lowellville at Western Reserve

Springfield at McDonald

Mineral Ridge at Sebring

Champion at Brookfield

Girard at Newton Falls

Hubbard at Lakeview

LaBrae at Liberty

Crestview at Lisbon

Wellsville at United

Columbiana at Leetonia

Southern at East Palestine

Carrollton at West Branch

Southeast at Kent Roosevelt

Southington at Cleveland CC, 7 p.m.

OCT. 1

Steubenville CC at Warren JFK

Beaver Local at Zanesville

OCT. 7

Wooster Triway vs. Chaney at YSU

Rayen at Campbell

Wilson at Massillon Jackson

Mooney at Cleveland Benedictine

Canton Central Catholic vs. Ursuline at YSU

North Canton Hoover at Fitch

Salem at Canfield

Howland at Niles

Struthers at Poland

Jackson-Milton at Springfield

McDonald at Lowellville

South Range at Mineral Ridge

Western Reserve at Sebring

Newton Falls at Brookfield

Girard at Champion

Hubbard at LaBrae

Lakeview at Liberty

Leetonia at Crestview

United at Southern

Lisbon at Columbiana

East Palestine at Wellsville

West Branch at Alliance

Warren JFK at Erie Central

Beaver Local at Chardon

Edison at East Liverpool

Coventry at Southeast

OCT. 8

Cleveland St. Ignatius at Warren Harding

Boardman at Canton McKinley

Youngstown Christian at Southington, 1 p.m.

OCT. 13

Chaney vs. Rayen at YSU, 7 p.m.

Howland at Struthers

OCT. 14

Wilson at Canton Central Catholic

Mooney at Akron St. Vincent-St. Mary

Columbus Watterson at Ursuline

Warren Harding at Massillon

Fitch at Uniontown Lake

Niles at Canfield

Poland at Salem

Lowellville at Jackson-Milton

Mineral Ridge at McDonald

Sebring at Springfield

Western Reserve at South Range

Brookfield at Lakeview

Champion at Hubbard

LaBrae at Girard

Liberty at Newton Falls

Wellsville at Crestview

United at Lisbon

Southern at Columbiana

East Palesine at Leetonia

Louisville at West Branch

East Liverpool at Steubenville

Louisville St. Thomas Aquinas at Warren JFK

Cleveland CC at Youngstown Christian

West Virginia Oak Glen a Beaver Local

Southeast at Field

OCT. 15

Boardman at Canton GlenOak, 7:30 p.m.

Pymatuning Valley at Southington, 1 p.m.

OCT. 20

Rayen vs. Wilson at YSU, 7 p.m.

OCT. 21

Chaney at Beaver Local

Mooney vs. Ursuline at YSU

Pittsburgh Brashear at Warren Harding

Canton GlenOak at Fitch

Massillon Jackson at Boardman

Canfield at Struthers

Howland at Salem

Poland at Niles

McDonald at Jackson-Milton

Lowellville at Sebring

Mineral Ridge at Western Reserve

Springfield at South Range

Liberty at Brookfield

LaBrae at Champion

Hubbard at Girard

Lakeview at Newton Falls

Crestview at United

Lisbon at Wellsville

Columbiana at East Palestine

Southern at Leetonia

West Branch at Canton South

East Liverpool at Steubenville

Southington at Ashtabula St.John-Paul, 7 p.m.

Youngstown Christian at Pymatuning Valley

Southeast at Norton

OCT. 22

Campbell at Warren JFK

OCT. 28

Chaney vs. Wilson at YSU

Rayen at Steubenville

Fitch at Boardman

Mooney at Columbua Bishop Waterson

Ursuline at Akron St. Vincent-St. Mary

Erie Cathedral Prep at Warren Harding

Canfield at Poland

Warren JFK at Howland

Struthers at Niles

Salem at Campbell

Jackson-Milton at Western Reserve

South Range at Lowellville

Sebring at McDonald

Springfield at Mineral Ridge

Brookfield at Hubbard

Champion at Lakeview

Girard at Liberty

Newton Falls at LaBrae

Crestview at Columbiana

United at East Palestine

Leetonia at Lisbon

Wellsville at Southern

Marlington at West Branch

Zanesville at East Liverpool

Edison at Beaver Local

Ledgemont at Youngstown Christian

Mathews at Pymatuning Valley

Crestwood at Southeast

OCT. 29

Southington at Lutheran East, 1 p.m.




Comments

Use the comment form below to begin a discussion about this content.


News
Opinion
Entertainment
Sports
Marketplace
Classifieds
Records
Discussions
Community
Help
Forms
Neighbors

HomeTerms of UsePrivacy StatementAdvertiseStaff DirectoryHelp
© 2014 Vindy.com. All rights reserved. A service of The Vindicator.
107 Vindicator Square. Youngstown, OH 44503

Phone Main: 330.747.1471 • Interactive Advertising: 330.740.2955 • Classified Advertising: 330.746.6565
Sponsored Links: Vindy Wheels | Vindy Jobs | Vindy Homes