facebooktwitterRSS
- Advertisement -
- Advertisement -
 

« News Home

AREA'S TOP TRACK MARKS



Published: Fri, April 22, 2005 @ 12:00 a.m.


BOYS
4x800 relay -- Salem, 8:11.5; Fitch, 8:20.2; Boardman, 8:22.5; Ursuline, 8:31; Mooney, 8:37.3; McDonald, 8:37.5; Struthers, 8:39.
110HH -- Levi Leigh (Mineral Ridge), 14.7; Ben Andre (Salem), 15.0; Dan Kinsey (Beaver Local), 15.2; Eric Anderson (Struthers), 15.4; Corey Grombacker (McDonald), 15.4; Dave Simon (Ursuline), 15.4; Adam Blazak (Fitch), 15.5.
100 -- Mike Mazerik (Mooney), 10.6; Benja'Lan Provitt (Warren Harding), 10.7; Eric Baltputnis (West Branch), 10.8; J'Abneb Provitt (Warren Harding), 10.9; Angelo Babbaro (Canfield), 10.9; Scott Thomas (West Branch), 11.0; Michael Gibson (Chaney), 11.0.
4x200 relay -- Warren Harding, 1:30.4; Fitch, 1:31; Struthers, 1:32; Chaney, 1:32; Poland, 1:32; Campbell, 1:33; Wellsville, 1:34.7.
1600 -- Aiman Scullion (Salem), 4:32.4; Andrew Fontanarosa (Fitch), 4:34.9; Ryan Gilanyi (Southington), 4:34.2; Rick Lape (Boardman), 4:38; Paul Shivers (Salem), 4:39; Ross Lenehan (Fitch), 4:44.5; Tom Andriko (Lordstown), 4:45; Colin Durina (Mooney), 4:45.2.
4x100 relay -- Warren Harding, 43.2; Mooney, 43.3: West Branch, 44.5; Struthers, 44.5; Ursuline, 44.7; Chaney, 44.8.
400 -- Adam Kagarise (Fitch), 49.5; Marcellus Bowman (Liberty), 50.0; Pat Divoky (Southeast), 51.2; Larry Wylie (Struthrs), 51.7; Tom Andriko (Lordstown), 51.8; Eric Daniels (Warren Harding), 51.8; Marcus Johnson (Howland), 52.3.
300IH -- Justin Carolyne (South Range), 40.1; Dan Kinsey (Beaver Local), 40.5; Eric Anderson (Struthers), 40.6; Levi Leigh (Mineral Ridge), 41.1; Andrew Schuler (Springfield), 41.8; John Haug (Poland), 42.1; Adam Blazek (Fitch), 42.2.
800 -- Ryan Gilanyi (Southington), 2:01.4; Anthony Puntel (McDonald), 2:01.5; Lance Murphy (Salem), 2:03.1; Aaron Pollack (Liberty), 2:03.7; Edwin Smith (Ursuline), 2:04.1; Jim Hleback (Boardman), 2:04.5. Vinny Freedman (Howland), 2:05.
200 -- Benja'Lan Provitt (Warren Harding), 22.1; Baltputnis (West Branch), 22.3; J'Abneb Provitt (Warren Harding), 22.4; Angelo Babbaro (Canfield), 22.5; Mazerik (Mooney), 22.6; Tim Koniowsky (Fitch), 22.7; Justin Penson (Struthers), 22.7.
3200 -- Aiman Scullon (Salem), 9:34.6; Paul Shivers (Salem), 9:58.5; Tim Weaver (Boardman), 10:05; Jim Ramson (Poland), 10:10.6; Ross Lenehan (Fitch), 10:11.2; Jake Lape (Boardman), 10:15.9.
4x400 relay -- Fitch, 3:32; Struthers, 3:34; Ursuline, 4:35.3; South Range, 3:35.6; Boardman, 3:37; Salem, 3:37.4; Canfield, 3:37.4; Mineral Ridge, 3:37.4.
SP -- Nick Panezich (Springfield), 60-7; Aaron Merrill (Leetonia), 59-2 1/4; Dom DeFillipo (Lisbon), 54-3 1/2; John Martin (Wellsville), 52-10; Chad Rankin (Newton Falls), 52-1; Keith Suchora (Struthers), 50-10.
Discus -- Panezich (Springfield), 188-5; Sam Cassano (Fitch), 167-10; DeFilippo (Lisbon), 166-6; Jim Boals (West Branch), 166-5 1/2; Kinsey (Beaver Local), 163-10; John Humphrey (Liberty), 169-1; Aaron Merrill (Leetonia), 157-5 .
HJ -- Donovan Fletcher (Liberty), 6-4; Mike Leskosky (South Range), 6-4; Mike Simmons (Crestview), 6-3; Tyler Pierce (Salem), 6-2; Mason McCambridge (Springfield), 6-2; Golden (Girard) 6-2.
LJ -- Dan Kinsey (Beaver Local), 21-8 1/2; Leigh (Mineral Ridge), 21-1; Jason Carter (Wellsville), 20-8 3/4; Drew Matak (Salem), 20-6 1/4; Clarence Howell (Chaney), 20-5 1/4; Michael Gibson (Chaney), 20-4 1/2.
PV -- Rob Thorndike (Fitch), 12-6; Jason Anderson (Fitch), 10-0; Jeremy Pasquale (Boardman), 9-6; Paul Wood (Boardman), 8-6.
GIRLS
4x800 relay -- Poland, 9:54.7; Boardman, 9:59.1; Warren JFK, 10:13.6; Canfield, 10:23.2; Salem, 10:24; Mooney, 10:26; Beaver Local, 10:28.
100H -- Jennifer Grayson (Maplewood), 15.5; Rachel Crafton (Hubbard), 15.9; Carrie Zorman (Boardman), 16.0; Rachel Mariotti (Lowellville), 16.3; Allysa Bowman (West Branch), 16.4; Nicole Robenolt (Struthers), 16.5; Samantha Kistler (Lordstown), 16.7.
100 -- Cachet Murray (Girard), 12.4; Audra Frimpong (Canfield), 12.6; Jonise Hartsfield (Chaney), 12.7; Brittany Bako (Champion), 12.7; Antoinette Smith (Chaney), 12.8; Autumn Parrish (B), 12.8; Bre Romeo (Fitch), 13.0.
4x200 relay -- Warren JFK, 1:49.7; Chaney, 1:50.1; Boardman, 1:50.3; Poland, 1:50.9; Lakeview, 1:52; Rayen, 1:52.1; Mineral Ridge, 1:52.3.
1600 -- Colleen Moran (Poland), 5:18.8; Jessica Moore (Boardman), 5:24.1; Deirdre Clary (Salem), 5:34; Katie Stoll (Boardman), 5:37.5; Tiffani Miller (Ursuline), 5:39.7; Lauren Esarco (Canfield), 5:41.2; Lauren Fithian (Poland), 5:43.8.
4x100 relay -- Boardman, 51.5; Fitch, 52.1; Campbell, 52.1; Poland, 52.2; Chaney, 52.3; Warren JFK, 52.3; Canfield, 52.4.
400 -- Jenna Agnew (Boardman), 59.7; Ashley Galbraith (Struthers), 61.3; Liz Yazbek (Boardman), 61.6; Cierra Bennett (Ursuline), 61.7; Jessica Moore (Boardman), 61.8; Laura Scott (West Branch), 61.8; Alyssa Chaves (Warren JFK), 62.2.
300H -- Amber Ferraro (Poland), 46.2; Angela Cicero (Warren JFK), 46.3; Rachel Crafton (Hubbard), 47.7; Genna Higbee (Boardman), 47.7; Kelly Burke (Mooney), 49.2; Abbey Kibler (Mineral Ridge), 49.4; Tiffany Betras (Canfield), 50.9; Rachel Mariotti (Lowellville), 50.9.
800 -- McKenzie Wallace (West Branch), 2:21.2; Jessica Moore (Boardman), 2:23.6; Collen Moran (Poland), 2:26.6; Lauren Fithian (Poland), 2:27.4; Michelle Chaves (Warren JFK), 2:27.8; Kelsey Mays (Beaver Local), 2:29; Tara Ford (Mathews), 2:31.9; Tiffani Miller (Ursuline), 2:31.9.
200 -- Cachet Murray (Girard), 25.9; Audra Frimpong (Canfield), 26.5; Antoinette Smith (Chaney), 26.5; Cecilla Valezquez (Boardman), 27.1; Dominque Clark (Campbell), 27.2; Grandy (Campbell), 27.2; Ellen Midgley (Poland), 27.4.
3200 -- Colleen Moran (Poland), 11:32.2; Andra Sanders (South Range), 12:21.9; Molly Noll (Poland), 12:29.9; Deirdre Clary (Salem), 11:35.5; Liz Shivers (Salem), 12:10; Lauren Blase (Boardman), 12:12.6; Regina Breeson (Canfield), 12:25.
4x400 relay -- Boardman, 4:08.9; Warren JFK, 4:15; Girard, 4:18.4; Poland, 4:18.7; Hubbard, 4:21; Lowellville, 4:22; Lakeview, 4:22.1.
SP -- Sarroya Townsend (Girard), 39-1; Brooke Katzman (Boardman), 38-11; Malorie Valentine (Leetonia), 38-9; Alex Rathburn (Western Reserve), 37-5 1/2; Danielle Cofojohn (Southeast), 36-8; Lydia Bardo (West Branch), 36-5; Jackie Clonch (Newton Falls), 35-1.
Discus -- Danielle Cofojohn (Southeast), 127-10; Natasha Kassim (Canfield), 122-4; Jackie Clonch (Newton Falls), 120-5; Malorie Valentine (Leetonia), 114-10; Alex Rathburn (Western Reserve), 112-6; Lydia Bardo (West Branch), 108; Dee Muransky (Poland), 107-9.
HJ -- Ashley Kollar (Lordstown), 5-4; Kelsie Crowder (Newton Falls), 5-2; Tara Ford (Mathews), 5-3; Jennifer Grayson (Maplewood), 5-2; McKenzie Kline (Canfield), 5-0; Ashley Galbraith (Struthers) 5-0; 5-0; Kara Greene (United), 5-0.
LJ -- Cachet Murray (Girard), 18-1 1/2; Amanda Rummell (Mineral Ridge), 16-4; Autumn Parrish (Boardman), 15-11 1/2; Samantha Kistler (Lordstown), 15-9; Aarika Knopp (Warren JFK), 5-7 1/2; Ashley Clow (Crestview), 15-7; Tara Ford (Mathews), 15-4; Abbey Kiger (Mineral Ridge), 15-5.
PV -- Stephanie Jarvis (Canfield), 9-0; Carrie Mavrikis (Boardman), 8-0; Jenna Agnew (Boardman), 8-0; Katie Spatara (B), 6-6.
XAdditions or corrections should be e-mailed to sports@vindy.com or faxed (330) 747-6712.


Don't Miss a Story

Sign up for our newsletter to receive daily news directly in your inbox.

News
Opinion
Entertainment
Sports
Services
Classifieds
Records
Discussions
Community
Help
Forms
Neighbors

HomeTerms of UsePrivacy StatementAdvertiseStaff DirectoryHelp
© 2016 Vindy.com. All rights reserved. A service of The Vindicator.
107 Vindicator Square. Youngstown, OH 44503

Phone Main: 330.747.1471 • Interactive Advertising: 330.740.2955 • Classified Advertising: 330.746.6565
Sponsored Links: Vindy Wheels | Vindy Jobs | Vindy Homes