SCHEDULES



SCHEDULES
TODAY
GIRLS BASKETBALL
Varsity games at 7:30 p.m. unless noted
Austintown Fitch at Chaney
East Liverpool at Rayen
Wilson at Leetonia
Hubbard at Boardman
Campbell at Mooney
Warren Harding at Champion
Liberty at Niles
Lisbon at Lowellville
Badger at Mathews
McDonald at Girard
Mineral Ridge at Lordstown
Southern at Western Reserve
Maplewood at Brookfield
Ashtabula Edgewood at Lakeview
Newton Falls at Warren JFK, 6:30 p.m.
Columbiana at Southington
Wellsville at Crestview
Beaver Local at East Palestine
Sebring at Waterloo
Southeast at West Branch
Sharpsville Tipoff Tournament
SWIMMING
Poland vs. Warren JFK at Warren YWCA, 5:30 p.m.
TUESDAY
GIRLS BASKETBALL
Varsity games at 7:30 p.m. unless noted
Salem at Beaver Local
Bristol at LaBrae
SWIMMING
Warren Harding, Cuyahoga Falls at Copley, 4:30 p.m.
Canfield vs. St. Thomas Aquinas
WEDNESDAY
GIRLS BASKETBALL
Varsity games at 7:30 p.m. unless noted
Warren Harding at Canfield
Campbell at Struthers
Mathews at Lordstown
Windham at McDonald
Leetonia at Liberty
Canton McKinley at Alliance
SWIMMING
Tallmadge vs. Warren JFK at Warren YWCA, 5:30 p.m.
FRIDAY
BOYS BASKETBALL
Varsity games at 7:30 p.m. unless noted
Chaney at Salem
Youngstown Christian at Wilson
Massillon Perry at Fitch
Boardman at Niles
LaBrae at Howland
Jackson-Milton at Columbiana
Lordstown at Mathews
Blackhawk vs. Canon McMilan at Midland Tournament, 6 p.m.
East Liverpool vs. Springfield at Midland Tournament, 7:30 p.m.
Warren JFK at Newton Falls
Lordstown at Sebring
United at West Branch
Minerva at Campbell
Bloomfield at Bristol
Canton McKinley at Alliance
Ellwood City vs. Avella at Riverside Tipoff
Kennedy Catholic at Farrell Tip-Off Tournament
Laurel at Slippery Rock Tournament
Neshannock, Beaver County Christian, Shenango, Union at Early Bird Tournament, 6 and 7:30 p.m.West Middlesex at Meadville TournamentWilmington at Mohawk
GIRLS BASKETBALL
Varsity games at 7:30 p.m. unless noted
Poland at West Mifflin, 5:30 p.m.
Jackson-Milton at Columbiana, 6 p.m.
AC Valley at West Middlesex
Reynolds Tip-Off Tournament
ICE HOCKEY
Canfield at Cardinal Thanksgiving Tournament at Ice Zone
Poland, Boardman, Mooney/Ursuline at Thanksgiving Tournament at Ice Zone
WRESTLING
Hickory at Laurel, 3 p.m.
SATURDAY
BOYS BASKETBALL
Varsity games at 7:30 p.m. unless noted
Orange at Mooney
Ursuline at Canfield
Campbell at Struthers
Mathews at Brookfield
Waterloo at Western Reserve
Midland Tournament (Sprigfield, East Liverpool, Blackhawk and Fox Chapel) consolation, 6 p.m.; and championship, 7:30 p.m.
Southington at Badger
Maplewood at Lakeview
Windham at Newton Falls
Crestview at Beaver Local
Ellwood City vs. Riverside at Riverside Tipoff
Kennedy Catholic at Farrell Tip-Off Tournament
Laurel at Slippery Rock Tournament
Neshannock, Beaver County Christian, Shenango, Union at Early Bird Tournament, 6 and 7:30 p.m.
Northgate at Sharon
West Middlesex at Meadville Tournament
GIRLS BASKETBALL
Varsity games at 7:30 p.m. unless noted
Struthers at Chaney, 2:30 p.m.
Rayen at Sharon, 1:30 p.m.
Wilson at Mooney, 2:30 p.m.
Austintown Fitch at Hubbard, 3:30 p.m.
Boardman at Uniontown Lake, 2:30 p.m.
Howland at Geneva, 2:30 p.m.
Poland at West Mifflin, 10 a.m.
Brookfield at Lordstown, 2:30 p.m.
Campbell at Sebring, 2:30 p.m.
Louisville at West Branch, 2:30 p.m.
Alliance at Perry, 2:30 p.m.
West Middlesex at Greenville, 5:30 p.m.
Reynolds Tip-Off Tournament
ICE HOCKEY
Canfield at Cardinal Thanksgiving Tournament at Ice Zone
Poland, Boardman, Mooney/Ursuline at Thanksgiving Tournament at Ice Zone
WRESTLING
Boardman at Madison, 10 a.m.
SUNDAY
ICE HOCKEY
Poland, Boardman, Mooney/Ursuline at Thanksgiving Tournament at Ice Zone

More like this from vindy.com

Subscribe Today

Sign up for our email newsletter to receive daily news.

Want more? Click here to subscribe to either the Print or Digital Editions.

AP News