facebooktwitterRSS
- Advertisement -
  • Most Commentedmost commented up
  • Most Emailedmost emailed up
  • Popularmost popular up
- Advertisement -
 

« News Home

SCHEDULES



Published: Tue, January 1, 2002 @ 12:00 a.m.



SCHEDULES

WEDNESDAY

BOWLING

Youngstown at Hubbard

Liberty at Struthers

Champion at Canfield

Mooney at Fitch

Niles at Girard

Boardman at Ursuline

Harding at Campbell

BOYS BASKETBALL

J.V. games at 6 p.m. unless noted

Mathews at Crestview

Indian Creek at Beaver Local

George Jr. at Hickory

Union Area at Laurel

Sharpsville at Wilmington

Reynolds at Mercer

GIRLS BASKETBALL

Salem at West Branch, 6 p.m.

WRESTLING

Girard at Brookfield, 6:30 p.m.

Carlynton at Laurel, 7 p.m.

THURSDAY

BOYS BASKETBALL

Warren Harding at Canton McKinley, 4:30 p.m.

GIRLS BASKETBALL

JV games at 6 p.m. unless noted

Fitch at Ursuline

Howland at Warren Harding

Jackson-Milton at Springfield

Mathews at Mineral Ridge

Lowellville at South Range

McDonald at Western Reserve, 7:15 p.m.

Liberty at Badger

Brookfield at Lakeview

Champion at LaBrae

Girard at Hubbard

Newton Falls at Garfield

Columbiana at Sebring McKinley

Crestview at Lisbon

Southern at East Palestine

Leetonia at United

Alliance at Southeast

Beaver Local at Wellsville

Blackhawk at Beaver

Mercer at Kennedy Catholic

Laurel at Center

West Middlesex at Reynolds

Grove City at Wilmington

SWIMMING

Hubbard vs. Boardman at YSU, 5 p.m.

Sharon vs. Warren JFK at Warren YWCA, 6 p.m.

Blackhawk at Riverside, 6:30 p.m.

WRESTLING

Southeast at Claymont, 6 p.m.

Hopewell at Blackhawk, 7 p.m.

FRIDAY

BOYS BASKETBALL

J.V. games at 6 p.m. unless noted

Wilson at Chaney, 7:30 p.m.

Rayen at Cleveland Benedictine

Boardman at Fitch

Mooney at Warren Harding

Canfield at Howland

Niles at Poland

Salem at Struthers

Jackson-Milton at Springfield

Lowellville at South Range

Mathews at Mineral Ridge

McDonald at Western Reserve

Columbiana at Sebring

Leetonia at United

Badger at Hubbard

Brookfield at Girard

Lakeview at Liberty

LaBrae at Newton Falls

Crestview at Lisbon

Southern at East Palestine

Columbiana at Sebring

Youngstown Christian vs. Jefferson County at Highway, 4:30 p.m.

East Liverpool Christian at Campbell

Bristol at Bloomfield

Ledgemont at Lordstown

Southington at Ashtabula Sts. John & amp; Paul

Lutheran East at Maplewood

West Branch at Canal Fulton Northwest

Crestwood at Southeast

Wellsville at Edison Local

Kennedy Catholic at Sharpsville

Laurel at Farrell

West Middlesex at Reynolds

Mercer at Wilmington

Ellwood City at Blackhawk

Seneca Valley at New Castle

GIRLS BASKETBALL

Wilson at Chaney, 6 p.m. (no JV game)

Farrell at Warren JFK, 5 p.m.

Youngstown Christian vs. Jefferson County, at Highway, 5:30 p.m.

ICE HOCKEY

Canfield vs. Chagrin Falls, 5:45 p.m. at Ice Zone

Boardman vs. Poland, 9:15 p.m. at Ice Zone

SWIMMING

Warren Harding, Canfield at. NEAC Championship Diving at C.T. Branin, 1 p.m.

WRESTLING

Howland at Tool City tournament, Meadville, Pa.

Beaver Local at Meadowbrook, 4 p.m.

Blackhawk at Quigley tournament

SATURDAY

BOYS BASKETBALL

J.V. games at 6 p.m. unless noted

Bedford Chanel at Rayen

Wilson at Beaver Local

Massillon at Ursuline

Sharon at Warren Harding

Mineral Ridge at Warren JFK

East Liverpool at Zanesville

Shenango at Wilmington

GIRLS BASKETBALL

JV games at 6 p.m. unless noted

Boardman at Mooney

Maplewood at Ursuline, 1 p.m.

Warren Harding at Cleveland Collinwood

Poland at Howland

Salem at Niles, 1 p.m.

Struthers at Canfield

Campbell at Lowellville

Beaver Local at South Range

Badger at Pymatuning Valley

Malvern at Southern

West Branch at Northwest, 1 p.m.

Wellsville at Linsly

Kennedy Catholic at Hickory

ICE HOCKEY

Mooney-Ursuline vs. Hoover, 4 p.m. at Ice Zone

Poland vs. Hopewell, 7:30 p.m. at Pittsburgh Airport Ice Arena

SWIMMING

Boardman, Warren Harding, Canfield at NEAC Championship at C.T. Branin, noon

Steubenville CC at Hubbard, noon

WRESTLING

Ursuline at St. Thomas Aquinas Quad, 10 a.m.

Fitch at Boardman, 6 p.m.

Howland at Tool City tournament, Meadville, Pa.

Jackson-Milton tournament, 11 a.m.

Beaver Local at Meadowbrook, 10 a.m.

Hubbard, Waterloo at Wellsville, 10 a.m.

West Branch, Streetsboro at Southeast, 6 p.m.

Blackhawk at Quigley tournament

SUNDAY

BOYS BASKETBALL

Kennedy Catholic vs. Lakewood St. Edward at Akron U., 2 p.m.

ICE HOCKEY

Canfield vs. Kenston, 5:15 at Auburn




Comments

Use the comment form below to begin a discussion about this content.


News
Opinion
Entertainment
Sports
Marketplace
Classifieds
Records
Discussions
Community
Help
Forms
Neighbors

HomeTerms of UsePrivacy StatementAdvertiseStaff DirectoryHelp
© 2014 Vindy.com. All rights reserved. A service of The Vindicator.
107 Vindicator Square. Youngstown, OH 44503

Phone Main: 330.747.1471 • Interactive Advertising: 330.740.2955 • Classified Advertising: 330.746.6565
Sponsored Links: Vindy Wheels | Vindy Jobs | Vindy Homes