AREA YOUTH SOCCER RESULTS


AREA YOUTH SOCCER RESULTS
VALLEY SPORTS CUP STANDINGS
W-L-TPoints
Boys Varsity
Cardinal Mooney5-0-040
Niles4-0-037
Poland North4-0-138
Poland Wizards4-2-037
Salem2-1-031
Mooney B2-2-031
Crestview2-3-031
Boardman1-4-028
JFK0-1-025
East Liverpool0-1-126
Columbiana0-5-025
Ursuline0-5-025
Boys Junior Varsity
A Division
Fremen4-0-037
Hubbard C2-0-132
Beaver Local3-1-034
East Liverpool2-2-031
Boardman2-1-132
Hubbard1-3-028
Mohawk0-3-227
JFK0-3-025
B Division
Pink Panthers3-1-034
SOI U-153-1-034
MVP U-143-1-034
East Palestine I3-2-034
Liberty2-2-031
East Palestine II1-3-028
Crestview0-5-025
Adult Division
V.S.F.C.6-0-043
Lencyk Masonry5-1-040
Eagles4-2-037
Canfield2-4-131
Rheil Supply1-6-028
Hubbard1-6-028
Adult Coed Division
Beaver6-0-043
Boardman2-4-031
Valley Sports House1-3-129
East Liverpool1-3-129
Under-12 Boys Comp.
East Ohio United1-0-028
SOI Azzurri1-0-028
Gray Ghosts1-0-028
SOI Royals0-1-025
Packers0-1-025
Austintown Juniors0-1-025
E.P. Turul0-0-025
Poland Collies0-0-025
Boardman0-0-025
Under-14 Boys Comp.
Canfield1-0-028
Canfield F.C.1-0-028
Mighty Cards0-1-025
SOI U-130-1-025
Under-14 Boys Rec.
Bad News Boardman2-0-031
E.P. Turul1-0-028
East Liverpool1-0-028
Poland Bulldogs1-0-028
Raiders0-1-025
E. Liverpool Blast0-1-025
Cailor Fleming B0-1-025
Cailor Fleming A0-2-025
Spartans0-0-025
5-6 Coed Division
Guzmans1-0-028
Trolios1-0-028
Springfield1-0-028
Valley House0-1-025
Valley Munchkins0-2-025
8-9 Coed Division
Valley Sports1-0-028
Poland0-0-126
Guzmans0-0-126
Strikers0-0-126
Austintown 94's0-0-126
Aardvarketts0-1-025
East Ohio United0-0-025
Under-10 Boys Rec.
E.P. Turul1-0-129
Poland White1-0-028
Strikers0-0-126
Scorpions0-0-126
Poland Blue0-0-126
National Gypsum0-1-025
Poland Collies0-1-025
Mid-East Const.0-0-025
Boardman Bashers0-0-025
Valley House0-0-025
Under-11 Girls Division
Strikers1-0-028
Poland B1-0-028
Spartans1-0-028
Lady Tigers0-1-025
Bulldogs0-1-025
Hunter-Stevens0-1-025
S & amp;T Engraving0-0-025
Ames Movers0-0-025
Under-12 Girls Division
Boardman Spartans2-0-031
Springfield 091-1-028
Springfield 080-0-126
Wilmington0-0-126
Austintown Falcons0-1-025
Canfield0-1-025
Under-14 Girls
Canfield Hornets1-0-028
Boardman Spartans1-0-028
Dragons F.C.0-1-025
Poland B0-1-025
Girls Varsity
Poland White4-0-037
Boardman Maroon2-1-031
Austintown Red3-1-135
Mooney3-2-034
SOI II1-2-129
Boardman White1-2-129
Poland Blue0-2-126
Austintown White0-4-025
Girls Junior Varsity
Poland JV5-1-040
Poland Penguins3-1-135
Austintown JV3-1-135
MVP 153-1-135
Blue Bandits 1-3-028
Beaver Local1-3-028
Ursuline1-4-129
Struthers1-4-028
AREA RESULTS
VALLEY SPORTS, LTD.
BOYS VARSITY DIVISION
Niles 10, Crestview 0 -- Chris Styn scored four goals and Brad McFadden had two more.
Salem 16, Ursuline 1 -- Drew Palmer and Mike Bailey each had three goals.
East Liverpool 4, Poland North 4 (tie).
Mooney B 5, Poland Wizards 4 -- Kiki Willis and Alex Simon each scored two goals for Mooney and Matt Downie had two scores for the Wizards.
Poland Wizards 11, Columbiana 5 -- Josh Aldan scored twice for the Wizards.
Cardinal Mooney 14, Boardman 6 -- Patrick Walker, Nick Dalterio and Tim Reigrut each had four goals for Mooney. For Boardman, Ryan Ingram had a pair of goals.
BOYS JUNIOR VARSITY DIVISION
Boardman 5, East Liverpool 3 -- Eight players had one goal apiece.
Beaver Local 8, JFK 1 -- David Tobin scored twice.
Mohawk 9, Hubbard C 9 (tie) -- Ricky Crawford scored four goals for Mohawk and Jamie Chestnut added three more. Erik Bateman had three goals for Hubbard.
Hubbard C 10, Hubbard 8 -- Rafael Hmeids scored six times for the winners and Tom Angelo had three goals for the losing side.
MVP U-14 7, SOI U-15 3 -- Nick Morgos scored three times for MVP and Mike Kachelries scored twice for SOI.
Pink Panthers 11, Crestview 2 -- Anthony DiMario and Jim Summerfield each had two goals for the Panthers.
East Palestine I 7, Liberty 2 -- Seven players had one goal each for the winning side.
SOI U-15 3, Crestview 2.
East Palestine II 1, Pink Panthers 0.
GIRLS VARSITY DIVISION
Austintown Red 6, Poland Blue 4 -- Kelly Croysdale scored twice for Austintown.
Poland White 6, SOI II 1 -- Emily Sutcliffe scored twice.
Boardman White 5, Austintown White 4 -- Katey Banus scored four goals for Boardman and Kelly Croysdale had two goals for Austintown.
Mooney 7, Boardman Maroon 2 -- Brittny Humphrey scored three times and Katie Vinopal added two goals for Mooney.
Mooney 15, Austintown White 3 -- Brittny Humphrey scored six times, Kelly Burke had four goals while Katie Vinopal and Kelli Willis each had two goals.
GIRLS JUNIOR VARSITY DIVISION
MVP U-15 8, Poland 3 -- Dina Harris and Kelli Willis each had two goals.
Struthers 6, Blue Bandits 3 -- Sara Anthony had three goals and Stacy Sofacledis had two more for Struthers. Courtney Zemosky scored twice for the Bandits.
Poland 9, Ursuline 4 -- Daniela Bora and Felicia DeLisio each had two scores for Poland and Ursuline had three goals scored by Jessica Kausits.
Austintown 7, Beaver Local 4 -- Amanda Sprowl scored three goals and Brittney Getz and Dina Harris each had two. For Beaver Local, Katie Groff scored twice.
Poland Penguins 5, Ursuline 5 (tie) -- Maureen Malone had three of the goals by the Penguins while Bridgette Celio scored three times for Ursuline.

Don't Miss a Story

Sign up for our newsletter to receive daily news directly in your inbox.