SCHEDULES



SCHEDULES
TODAY
BOYS GOLF
Canfield at Boardman, 3:30 p.m.
Ursuline at Warren JFK, 3:30 p.m.
Newton Falls, Niles at Lakeview, 4 p.m.
Struthers, Liberty vs. Warren Harding at Candywood, 3:15 p.m.
ICL at Mathews, Oak Grove, 11 a.m.
Hubbard at Brookfield, 4 p.m.
Girard vs. Champion at Northwood, 3:30 p.m,
Columbiana at Crestview, 1 p.m.
Lisbon vs. East Palestine at East Palestine Country Club
Leetonia at Sebring, 3:30 p.m.
Beaver Local at East Liverpool, 3:30 p.m.
Bristol at Pymatuning Valley, 4 p.m.
Southeast at Windham, 4 p.m.
Hopewell at Blackhawk, 3 p.m.
BOYS SOCCER
Canton Timken vs. Chaney at Kochis Field, 5 p.m.
Badger at Champion, 5:30 p.m.
East Palestine at Columbiana, 7 p.m.
East Liverpool at Beaver Local, 4:30 p.m.
Southeast at Rootstown, 7 p.m.
CROSS COUNTRY
Southeast at Ravenna, 4 p.m.
GIRLS GOLF
Boardman at Howland, 11 a.m.
Warren Harding vs. Struthers at Countryside, 3:15 p.m.
Canfield, Willoughby South at Hathaway Brown, 4 p.m.
Niles vs. Poland at Countryside, 4 p.m.
GIRLS SOCCER
Mooney at Maplewood, 5 p.m.
Ursuline at Champion, 6 p.m.
Poland at Howland, 7 p.m.
Southeast at Rootstown, 5 p.m.
TENNIS
Canfield Black vs. Mooney at Volney Rogers, 4:30 p.m.
Brookfield at Struthers, 4:15 p.m.
Poland vs. Liberty at Jewish Community Center, 4:30 p.m.
East Palestine at West Branch, 4:30 p.m.
Warren JFK at Wilmington, 4 p.m.
Blackhawk at Butler, 3:30 p.m.
VOLLEYBALL
Warren Harding at Chaney, 7 p.m.
Boardman, Niles at Girard, 5 p.m.
Wilson, Sebring at Mooney, 7 p.m.
Howland, Struthers at Liberty, 5 p.m.
Poland at Columbiana, 7 p.m.
Mineral Ridge at Newton Falls, 7:30 p.m.
South Range, Brookfield, East Palestine at Springfield, 6 p.m.
Bristol at Champion, 7 p.m.
Field at Southeast, 6:30 p.m.
TUESDAY
BOYS GOLF
Austintown Fitch, Boardman, Mooney, Ursuline and Warren Harding at Mill Creek, 3:30 p.m.
Struthers at Howland, 4:15 p.m.
Canfield vs. Niles at Meander, 4 p.m.
Poland at Salem, 4 p.m.
South Range at Crestview, 1 p.m.
Jackson-Milton, Maplewood at Newton Falls, 3:30 p.m.
Champion vs. Warren JFK at Avalon South, 3:30 p.m.
Lisbon vs. Beaver Local at Meadows, 3:30 p.m.
West Branch at Northwest, 3 p.m.
Greenville, Reynolds at Sharon
Laurel vs. Union at Green Meadows, 3:30 p.m.
Sharpsville, West Middlesex, Grove City at Wilmington, 3 p.m.
West Middlesex at Wilmington, 3 p.m.
BOYS SOCCER
Austintown Fitch at Salem, 7 p.m.
Canfield at Boardman, 7 p.m.
Ursuline at United, 6:30 p.m.
West Branch at Niles, 7 p.m.
Hubbard at Warren JFK, 6 p.m.
Crestview at East Palestine, 7 p.m.
Bloomfield at Bristol, 5 p.m.
CROSS COUNTRY
Suburban League meet (at Fitch), 4:30 p.m.
Suburban League meet (at West Branch), 4:30 p.m.
Suburban League meet (at Girard), 4:30 p.m.
Suburban League meet (at Maplewood), 4:30 p.m.
Struthers at Girard, 4:15 p.m.
Blackhawk at Center, 4 p.m.
GIRLS GOLF
Fitch, Boardman, Mooney, Ursuline, Harding at Meander, 3:30 p.m.
Hubbard vs. Struthers at Countryside, 4:15 p.m.
Niles at Lakeview, 4:15 p.m.
West Branch at Northwest, 3 p.m.
GIRLS SOCCER
Ursuline at Champion, 5:30 p.m.
Howland at Austintown Fitch, 7 p.m.
Niles at West Branch, 7 p.m.
Lakeview at Girard, 7 p.m.
Bristol at Liberty, 5 p.m.
TENNIS
Austintown Fitch at Ursuline, 4 p.m.
Warren Harding at Boardman, 4 p.m.
Liberty vs. Mooney at Volney Rogers, 4 p.m.
Howland at Canfield Red, 4 p.m.
Niles at Struthers, 4:15 p.m.
Poland at Salem, 4:30 p.m.
Kennedy Catholic at McDonald, 4 p.m.
East Palestine at United, 4:15 p.m.
Louisville at West Branch, 4:30 p.m.
Riverside at Blackhawk, 3 p.m.
Erie Strong Vincent at Sharon
VOLLEYBALL
Ursuline at Canfield, 7 p.m.
Howland at Warren Harding, 7 p.m.
Campbell at Struthers, 7 p.m.
South Range at Jackson-Milton, 7 p.m.
Bristol at Mathews, 7 p.m.
Mineral Ridge at Lowellville, 7:30 p.m.
Springfield at Western Reserve, 7 p.m.
Girard at Liberty, 7 p.m.
Sebring at Columbiana, 7 p.m.
Crestview at Leetonia, 6 p.m.
East Palestine at Southern, 7 p.m.
Lisbon at United, 7 p.m.
Louisville at West Branch, 6:30 p.m.

Don't Miss a Story

Sign up for our newsletter to receive daily news directly in your inbox.