SHOW RESULTS | Winners



These are results reported from events Wednesday.
GRAIN AND SEEDS
Titan wheat: Kimberly McPherson of Hanoverton, first.
Tyler wheat: George McPherson of Hanoverton, first; Ashley McPherson of Hanoverton, second
Caldwell wheat: Ashley McPherson, first; George McPherson, second
Hart wheat: Jerry Carroll of Leetonia, first
FS 402 wheat: George McPherson, first; Ashley McPherson, second
Arthur wheat: George McPherson, first
Logan wheat: Kimberlee McPherson, first
Ogle oats: Kimberlee McPherson, first
Noble oats: Ashlee McPherson, first; George McPherson, second
Porter oats: Ashley McPherson, first; George McPherson, second
Otee oats: Kaleb Baker of New Waterford, first
Heritage oats: George McPherson, first
Rye: George McPherson, first; Kaleb Baker, second
Soybeans: George McPherson, first; Kaleb Baker, second
Buckwheat: George McPherson, first; Kimberlee McPherson, second
Timothy seed: George McPherson, first
Red clover seed: George McPherson, first
10 ears, Ohio Hybrid corn: George McPherson, first; Kimberlee McPherson, second
10 ears, Bojac corn: George McPherson, first
10 ears, Pioneer corn: George McPherson, first
10 ears, Agland corn: George McPherson, first
10 ears, Doebler corn: Jerry Carroll of Leetonia, first
Decorative corn: Bill and Sue Kariher of Columbiana, first
Open pollinated field corn: Bill and Sue Kariher, first; Geraldine McPherson of Hanoverton, second; George McPherson, third
Grand champion corn: George McPherson
First cut alfalfa: Jerry Carroll, first
Second or third cut alfalfa: Harold Sanor of Homeworth, first; Ashley McPherson of Hanoverton, second; Jerry Carroll, third
Grand champion hay: Harold Sanor.
Grass haylage: Bill Kornbau of Salem, first; Neil Zehentbauer of Hanoverton, second; Kaleb Baker, third
Corn silage: Josh Zehentbauer of Hanoverton, first; Kaleb Baker, second
DEMOLITION DERBY
Feature: Wade Cain*, first; Brian McCulley, second
First heat: Brian Moschgat, first; Brian McCulley, second; Melissa Huff, third
Second heat: Lee Vollnogle, first; Eric Wilson, second; Ryan Mays, third
Third heat: Jeff Gatrell, first; Brian Lewis, second; Scott Brown, third
Fourth heat: David Cope, first; Wade Cain, second; Homer Swanson Jr., third
*Fair officials didn't provide the hometowns of contestants.

Don't Miss a Story

Sign up for our newsletter to receive daily news directly in your inbox.