facebooktwitterRSS
- Advertisement -
  • Most Commentedmost commented up
  • Most Emailedmost emailed up
  • Popularmost popular up
- Advertisement -
 

« News Home

CITY SERIES FIRST TEAM



Published: Fri, April 12, 2002 @ 12:00 a.m.



CITY SERIESFIRST TEAM

Ellis Moody, Wilson, senior

Randall Poindexter, Wilson, junior

Roy Austin, Chaney, senior

Matt Lobaugh, Chaney, senior

Ed Webster, Canton Timken, junior

Andre Floyd, Timken, senior

Anthony Jones, Rayen, senior

Jamal Higgs, Rayen, junior

SECOND TEAM

Chris Childers, Chaney, junior

Antwaun Johnson, Wilson, junior

Lamar Broyles, Timken, junior

Erik Russell, Timken, senior

William Jones, Rayen, senior

Craig Ladson, Rayen, senior

STEEL VALLEY CONFERENCEFIRST TEAM

Greg Mayes, Fitch, junior

Matt Marks, Boardman, junior

Curtis Ingram, Mooney, junior

Marc Palermo, Ursuline, senior

Prescott Burgess, Warren Harding, junior

Ethan Banks, Harding, senior

SECOND TEAM

Rob Patzak, Fitch, senior

Kevin Johnson, Fitch, senior

Mike Finamore, Boardman, senior

Joe Burke, Mooney, senior

Andre Edmonds, Ursuline, senior

Michael Phillips, Harding, junior

Danny Stella, Harding, junior

Shelby Chaney, Harding, senior

METRO ATHLETICCONFERENCEFIRST TEAM

Jamie Dunn, Poland, senior

David McGarry, Poland, senior

David Soda, Niles, senior

Tyler Spencer, Niles, senior

Scott Day, Howland, junior

Jason Martin, Struthers, senior

SECOND TEAM

Jason Shelton, Niles, senior

Chad Baker, Canfield, sophomore

Chase Booms, Canfield, senior

Neil Harris, Poland, junior

Chad Fender, Poland, freshman

Nick Leiter, Struthers, senior

HONORABLE MENTION

Jared Kirkpatrick, Canfield

Courtney Mazey, Howland

Bill Sullivan, Niles

Lou DaVanzo, Poland

Travis Mong, Salem

Jason Mitchell, Struthers

Player of the year: Dunn

Coach of the year: Ken Grisdale, Poland

INTER-COUNTY LEAGUEFIRST TEAM

Matt Kirk, South Range, senior

Dan Schuler, Springfield, junior

Pat Birch, Springfield, senior

Marc Burcham, Mathews, senior

Kevin Stonestreet, McDonald, junior

Malachi Hall, Mineral Ridge, senior

SECOND TEAM

Tim Shaw, Jackson Milton

Dave Rispinto, Springfield

Ryan Jones, Western Reserve

Chris Anderson, Mineral Ridge

Nick Testa, McDonald

HONORABLE MENTION

Matt Kiraly, Jackson-Milton

Nick Rubenstahl, Jackson-Milton

Andy Peterson, Lowellville

Chad Likens, Lowellville

Chris Vesey, Mathews

Adam Englebaugh, Mathews

Jayson Joynes, McDonald

Kevin Garland, Mineral Ridge

Bobby Burgess, Mineral Ridge

Jason King, South Range

George Rohan, South Range

Ryan Copeland, South Range

Jim Mash, Springfield

Keaton Bullen, Springfield

Jim McLaughlin, Springfield

Jeremy Speece, Western Reserve

Greg Speece, Western Reserve

TRI-COUNTY LEAGUEFIRST TEAM

Ben Dickey, Lisbon, senior

Lucian Smith, Lisbon, sophomore

Troy Dowe, Crestview, sophomore

Devan Peters, United, senior

Greg VanKirk, Sebring, junior

Josh Dean, Sebring, junior

SECOND TEAM

Nate Shaw, Columbiana, junior

Nick Schneider, United, senior

Jeremy Hoaglin, Leetonia, senior

Brian Hanolt, East Palestine, senior

Joe Sapp, Crestview, junior

HONORABLE MENTION

Jay Staley, Southern, senior

TRUMBULL ATHLETICCONFERENCEFIRST TEAM

Ryan Miller, Badger, senior

Julian Hayes, Brookfield, junior

Mark Kish, Champion, junior

Randy Mason, Girard, senior

Tony Watkins, LaBrae, senior

Kevin Rigby, Lakeview, junior

Bradley Fletcher, Liberty, sophomore

Jeff Stanley, Newton Falls, junior

SECOND TEAM

Brett Bell, Badger, senior

Josh Upshire, Badger, senior

Ted Swogger, Brookfield, junior

Kevin Stingel, Champion, junior

Jason Lenzi, Hubbard, junior

R.J. Grimm, LaBrae, senior

John Klingensmith, LaBrae, senior

Brandon Baker, Lakeview, junior

Marty Hutchinson, Newton Falls, senior

MERCER COUNTY ATHLETIC CONFERENCEBIG SCHOOLSFIRST TEAM

Mike Johnson, Grove City, sophomore

Will Anderson, Grove City, senior

Julian Betko, Sharon, senior

Dustin Golub, Sharon, junior

Zachary Sarver, Slippery Rock, senior

Benson Callier, George Jr., senior

SECOND TEAM

Mike Schneider, Sharon, senior

John Brown, George Jr., sophomore

Shawn Simpson, George Jr., senior

Nick Mastrian, Hickory, junior

Jason Bartnicki, Greenville, senior

Player of the year: Callier

SMALL SCHOOLSFIRST TEAM

Nolan Reimold, Kennedy Catholic, senior

Josh Sindlinger, Commodore Perry, senior

Tom McEntire, Reynolds, senior

Tyler Babcock, West Middlesex, junior

Danny McElhinny, Kennedy Catholic, senior

Jake Buzard, West Middlesex, junior

SECOND TEAM

Ramone Traxon, Kennedy Catholic, junior

Nate Luce, West Middlesex, senior

Deacon Jones, Reynolds, senior

Matt Maxwell, Wilmington, senior

Eric McCullough, Commodore Perry, senior

Player of the year: Reimold`




Comments

Use the comment form below to begin a discussion about this content.


News
Opinion
Entertainment
Sports
Marketplace
Classifieds
Records
Discussions
Community
Help
Forms
Neighbors

HomeTerms of UsePrivacy StatementAdvertiseStaff DirectoryHelp
© 2014 Vindy.com. All rights reserved. A service of The Vindicator.
107 Vindicator Square. Youngstown, OH 44503

Phone Main: 330.747.1471 • Interactive Advertising: 330.740.2955 • Classified Advertising: 330.746.6565
Sponsored Links: Vindy Wheels | Vindy Jobs | Vindy Homes | Pittsburgh International Airport